Закрити вікно
 

УПЦ КП просить суд скасувати її ліквідацію

Українська православна церква Київського патріархату подала позов у Окружний адміністративний суд Києва, у якому вимагає скасувати накази Мінкульту щодо анулювання її реєстрації, повідомляє ua.news.
Згідно з інформацією на сайті Окружного адміністративного суду Києва, позов УПЦ КП до Мінкульту розглядатиметься у порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін та без проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами. У позові УПЦ КП вимагає скасувати накази Мінкульту, якими анульовано реєстрацію статуту церкви.
Також УПЦ КП вимагало від Окружного адмінсуду, поки розглядається справа, у якості забезпечувального заходу негайно зупинити дію цих наказів. Але суд відмовив, оскільки позивач не довів та документально не підтвердив обставини, які вказували б на очевидну загрозу для його прав, свобод та інтересів, які б унеможливили їх захист без вжиття таких заходів.
Раніше УПЦ КП подала в Окружний адміністративний суд Києва позов, у якому вимагає заборонити служіння ПЦУ у київських храмах.
Нагадаємо, Синод Православної церкви України (ПЦУ) позбавив Філарета права керування Київською єпархією, і, отже, контролю за місцевими храмами і монастирями. Також ПЦУ заборонила служіння прихильникам Філарета.
На початку травня 2019 року Філарет заявив про те, що УПЦ Київського патріархату не ліквідована і продовжує існування, оскільки він особисто такого рішення не приймав. У відповідь в ПЦУ оприлюднили відео, де Філарет особисто підтримав ліквідацію УПЦ КП і погодився на приєднання до Єдиної помісної церкви. На це у Філарета відповіли, що документ не має юридичної сили та не є рішенням Об’єднавчого собору.
Глава ПЦУ митрополит Епіфаній зазначив, що не дивлячись на заяви Філарета, УПЦ Київського патріархату вже не існує.
11 червня Філарет заявив, що не приймає Томос про автокефалію Вселенського патріарха Варфоломія. За його словами, якби керівництво УПЦ КП було поінформоване про зміст документа, воно б не підтримало створення Помісної церкви 15 грудня 2018 року.
20 червня Філарет на особисто скликаному «помісному соборі» вирішив скасувати рішення Архієрейського собору від 15 грудня про розпуск УПЦ Київського Патріархату і відмовився від Томосу про автокефалію Української православної церкви.
Керівництво ПЦУ зазначило, що ухвалені на «помісному соборі» Філаретом рішення, не несуть жодних юридичних наслідків.
А недавно Філарет прокоментував своє інтерв’ю російському телеканалу, в якому виступив проти Томосу і діяльності Єдиної церкви.
Залишити коментар
Надзвичайні новини
  • Білоцерківські патрульні знайшли водійку, яка пошкодила припарковане авто і втікла
  • У Білій Церкві до 8 років ув'язнення засудили поліцейського, який вчинив смертельну ДТП
  • У Білій Церкві затримали зловмисника, причетного до дев'яти крадіжок з автомобілів
Ми у соцмережах
  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Популярне