Закрити вікно
 

Мінрегіон пропонує реконструювати «хрущовки» за згоди 75% власників житла

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України пропонує реконструювати «хрущовки» за згоди щонайменше 75% власників квартир та іншого нерухомого майна в межах кварталу або мікрорайону. Відповідні зміни передбачає напрацьований міністерством законопроект, пише Радіо Свобода.
Як зазначив заступник міністра Лев Парцхаладзе, у чинному законі 2006 року прописана обов’язкова згода 100% мешканців будинку на реконструкцію.
«Тобто, відмова навіть одного жителя, який прописаний у квартирі такого будинку, виключає можливість проведення реконструкції. Навіть, якщо решта мешканців повністю підтримує це рішення. Це не зовсім правильно», – розповів він.
За словами Парцхаладзе, коефіцієнт відшкодування за старе житло становить 1,5.
«Тобто при переїзді в новий будинок вам повинні дати квартиру на 50% більше. Це стало основною причиною того, що реновація застарілого житла в Україні так і не змогла розпочатися на практиці», – вважає посадовець.
Підготовлений міністерством законопроєкт передбачає можливість здійснення реконструкції застарілого житла різної поверховості, а не лише до п’ятьох поверхів.
Згідно з документом, якщо власники квартир, попри згоду понад 75% мешканців, відмовляються залишати домівку, відселення відбувається в примусовому порядку за рішенням суду.
При цьому власники квартир мають право вибору квартири в «маневреному фонді» - житловий фонд, сформований інвестором-забудовником за власні кошти та призначений для тимчасового проживання громадян на час проведення реконструкції житла застарілого житлового фонду або в стартовому будинку - будинки, побудовані в першочерговому порядку під час комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) з метою переселення мешканців застарілого житлового фонду.
Залишити коментар
Ми у соцмережах
  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram
  • Комментуют
  • Сьогодні
  • Читаеме