Закрити вікно
 

Синагогу в Білій Церкві повернуть єврейській громаді

Велику хоральну синагогу у Білій Церкві повернуть єврейській громаді міста. Про це повідомила директор громади Нателла Андрющенко.
За її словами, ректор Білоцерківського Національного аграрного університету Анатолій Даниленко запропонував передати будівлю єврейській громаді в обмін з умовою, що там проведуть ремонт.
Попередньо міська влада підтвердила свою участь в цьому процесі.
«Біла Церква – єдине велике місто в Україні, де жодне з будівель єврейської спадщини не були повернуті громаді. Ми просили десятиліттями, але ініціатива прийшла від влади», - зазначила Андрющенко.
Велика хоральна синагога в Білій Церкві є культурним і архітектурним надбанням міста, а також важливим пам'ятником єврейської культури. Синагога побудували в середині XIX століття. Кошти на будівництво зібрала єврейська діаспора міста.
Після відкриття, синагога була не тільки релігійним і культурним центром єврейської громади, вона стала важливою частиною суспільного життя міста. В ній проводилися судові слухання, вибори до міської ради. 
За часів радянської влади синагогу закрили, а її унікальний інтер'єр зруйнували. Особливою втратою вважається триповерховий різьблений вівтар і дорога люстра.
Згодом на базі синагоги відкрили семирічну школу. Але з початком Другої світової війни, будівля знову постраждала.
Після закінчення війни будівлю синагоги відреставрували, але її так і не повернули єврейській громаді. Нині у приміщенні знаходиться Технолого-економічний коледж БНАУ.

фото: Вікіпедія
Залишити коментар
Ми у соцмережах
  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram
  • Комментуют
  • Сьогодні
  • Читаеме