Закрити вікно
 

Україна вручила ноту протесту послу Угорщини за його слова про автономію Закарпаття

Міністерство закордонних справ України вручило ноту протесту послу Угорщини Іштвану Ійдярту через його слова в інтерв'ю щодо автономії угорської національної меншини на Закарпатті в Україні та блокування угорською стороною діяльності Комісії Україна - НАТО. Про це повідомили в МЗС.
«В ході бесіди було додатково наголошено на тому, що Закон України «Про освіту» не порушує прав українців угорського походження, а навпаки надає їм можливості кращої самореалізації в Україні, що наразі було підтверджено Венеціанською комісією», - йдеться у повіомленні міністерства.
В інтерв'ю посла виданню «Главком» 28 листопада на питання, чи Закарпаття має бути автономією в Україні, Ійдярту відповів:
«Та яка автономія? На Закарпатті 1,2 млн українців, угорців - 150 тисяч. Які передумови є до сепаратизму, автономії? Чи у Києві думають, що більшість українців зовсім «не наші», вони прословацькі, проугорські? Закарпаття - завжди була цікава територія, але ніколи там конфліктів між українцями та іншими націями не було. Ми прекрасно розуміємо, що з Росією в України дуже складно, досягнення миру - це довгостроковий процес. І дотримання прав меншин, і автономії в складі держави - це існуючі практики в Європі, які враховують національний фактор, людей, які проживають в тому чи іншому регіоні».
Водночас посол сказав, що Будапешт продовжить блокувати діяльність Комісії Україна — НАТО через нібито порушення Україно прав угорської меншини.
Залишити коментар
Ми у соцмережах
  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram
  • Комментуют
  • Сьогодні
  • Читаеме