Проблеми німецької компанії TUV NORD в Україні, стосовно міжнародної сертифікації підприємств


Перед підприємцем, який займається виробництвом чи реалізацією товарів, нерідко постає питання їх сертифікації, що   здійснюють уповноважені органи. Пройти успішно аудиторські перевірки– це отримати ключ до довіри партнерів, споживачів та інвесторів.

Одним із таких загальновживаних міжнародних сертифікаційних органів є німецька компанія TUV Nord. Завдяки своїй неперевершеній репутації її сертифікати багато років  пов’язують  з безпекою, надійністю та високою якістю, а підприємства, які їх мають, не тільки демонструють свою спроможність та відповідальність, а й стають конкурентоспроможними на світовому ринку. 


Проблеми сертифікації в Україні


В  Україні сьогодні постає питання щодо якості сертифікації у сфері бізнесу, адже існує інформація, що компанія TUV Nord, якій багато років довіряють безліч підприємців, неналежним чином контролює роботу свого представництва в Україні і це у майбутньому  може стати загрозою не тільки для її репутації, а й якості роботи та безпеки різних підприємств. 


Мова йде  про ТОВ «Інтернешнл Менеджмент Сервіс», яке заявляє про себе, як  затвердженого партнера TUV NORD. Але до легальної діяльності цієї фірми та компетенції її аудиторів, які зазвичай працюють у якості  фрілансерів, є чимало запитань, адже стало відомо, що у провадженні слідчого відділу Шевченківського УП ГУ Національної поліції України в м. Києві перебувають матеріали досудового розслідування, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12018100100004305 від 19.04.2018 року за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України, та ст. 358 КК України. Досудове розслідування відбувається за фактом привласнення грошових коштів ТОВ «Інтернешнл Менеджмент Сервіс» впродовж 2016-2017 років, яке здійснюється директором та управляючим партнером.

Але незважаючи на це, згідно з інформацією, розміщеною на офіційному сайті підприємства ims-cert.com встановлено, що воно продовжує активно працювати та отримувати незаконні фінансові вигоди, надаючи повний спектр послуг для кількох державних компаній та громадських організацій, що фінансуються з бюджету України, використовуючи імідж відомої німецької компанії TUV Nord.

Хто сьогодні є офіційними представниками TUV NORD в Україні?

Історія TUV NORD в Україні починається  з 1992 року. Для активізації своєї діяльності в 1993 році німецький TUV NORD відкрив своє представництво в Донецьку, яке пізніше було реорганізовано в підприємство ТОВ «TUV NORD Ukraine». Але в 2015 році, після початку бойових дій на Донбасі, було прийнято рішення про ліквідацію даного підприємства. 

Але у зв'язку з тим, що у компанії існували зобов'язання по підтримці сертифікатів, виданих компанією TUV NORD Ukraine, було прийнято рішення створити нову організацію.

Таким чином колишні співробітники ТОВ «TUV NORD Ukraine» отримали можливість стати представниками  TUV NORD  в Україні. І під брендом “TUV NORD Bulgaria” зареєстрували ТОВ «Інтернешнл Менеджмент Сервіс» і одразу ж почали надавати свої послуги різним українським компаніям, беручи участь у найкрупніших державних тендерах. 


Ліквідацією TUV NORD Ukraine займалася колишній керівник компанії Галина Шпак-Левенберг, з якою нам вдалося поспілкуватися під час незалежного журналістського розслідування. Вона прокоментувала ці події так:

«ТОВ «Інтернешнл Менеджмент Сервіс» є офіційним представником TUV NORD в Україні. Повноваження на діяльність вони отримали від TUV NORD Bulgaria. Сьогодні актуальність їх документів необхідно перевірити в Німеччині. На відміну від TUV NORD, який має акредитацію в ДАККС, ТОВ "Інтернешнл Менеджмент Сервіс"- це звичайна фірма, а не сертифікаційний орган і в реєстрі ДАККС вона відсутня. ТЮФ НОРД не має права видавати акредитацію, це може робити тільки ДАККС або НААУ».


Загрози для  України 


У серпні 2019 року, згідно інформації з порталу ”Prozorro”, українське ДП «НАЕК «Енергоатом» підписало контракт з ТОВ «Інтернешнл Менеджмент Сервіс» від імені TUV NORD на проведення сертифікаційного аудиту стандартів ISO. Але  чи були всі послуги розраховані належним чином та по всім правилам, які прийняті у процедурах та стандартах TUV Nord? Постає питання.

Адже під час вивчення всіх оприлюднених документів були виявлені порушення в калькуляції у загальному кошторисі витрат, що могли призвести до втрати бюджетних коштів на суму 1,6 млн. грн. 

Також нашу увагу привернула процедура державної закупівлі та підписання договору, в якому заявлені кваліфікації аудиторів не відповідають вимогам підпункту 5.1 розділу III документації на відкритих торгах, за оголошенням від 06.03.2018 № UA-2019-03-06-001390-a і по оголошенню від 03.04.2019 № UA-2019-04- 03-000192-b. (Закон України про державні закупівлі від 25.12.2015 № 922-VIII). Існує інформація, що при формуванні пакету документів для участі в тендерах для надання послуг НАЕК «Енергоатом», ТОВ «Інтернешнл Менеджмент Сервіс» внесли неправдиві дані щодо значно завищеної штатної чисельності співробітників. Всі аудитори, які залучалися, не числяться в штаті підприємства, а є фізичними особами-підприємцями. А в договорі від 08.08.2019, у вимогах якого була зазначена обов'язкова наявність акредитації у сертифікаційного органу на сферу галузі за номером 11 (ядерне паливо), якої, як нам вдалось дізнатися, ТОВ «Інтернешнл Менеджмент Сервіс» теж не має. І тут знову постає питання.


Тому ми звернулись до колишнього керівника та офіційного ліквідатора компанії TUV NORD Ukraine Галини Шпак-Левенберг і вона прокоментувала цю ситуацію так:


"Я особисто аналізувала доступні документи і на мій превеликий жаль існує факт, що ТОВ “Інтернешнл Менеджмент Сервіс" порушив виконання вимоги процедури тендера та навмисно використовує фальшиві документи і дані для роботи з державними підприємствами в Україні. Кримінальні справи відкриті, йдуть слідства, про це я інформувала вище керівництво ТЮФ НОРД в Німеччині. На сьогодні точно встановлено, що в офісі "Інтернешнл Менеджмент Сервіс" в Києві і в офісі ТЮФ НОРД Болгарія, відбувається виготовлення фіктивної документації за допомогою спеціальної техніки для здійснення незаконних махінацій, які використовуються в процесі сертифікації клієнтів ТЮФ НОРД в Україні і в Казахстані”.


Все це дуже важливо, адже такі фінансові махінації зі сторони ТОВ «Інтернешнл Менеджмент Сервіс», відсутність належного контролю зі сторони TUV Nord можуть призвести не тільки до втрати бюджетних коштів нашої країни, а й нести загрозу перш за все  атомній і ядерній безпеці, адже сертифікація- це оцінка відповідності обраним правилам, компетентним органам. І  дуже важливо, щоб ці органи, яким сотні років довіряють тисячі клієнтів, відповідали своїм правилам та стандартам. 


До чого може призвести бездіяльність керівництва TUV NORD та НАЕК?

Ми відправляли запит у Німеччину, але, нажаль, нам нічого не відповіли. 

Все це може нагадувати серіал-драму HBO “Чорнобиль”. Кожен з нас знає ціну правди катастрофи. Та яка була ціна брехні? Скільки може коштувати бездіяльність керівництва TUV NORD та НАЕК для нашої країни?  Адже за таким “сертифікуванням” постає питання цінності не тільки систем управління якістю та екології, це перш за все управління атомної безпеки нашої держави. 

Ми дуже стурбовані цією ситуацією і вважаємо, що суспільство повинно знати хто насправді видає німецькі сертифікати якості в Україні, щоб уникнути можливості стати черговою  жертвою цього "клубу" української корупції з "німецькою якістю".

Нам дуже шкода, що в останні роки ринок України став сприятливим для різноманітного виду корупційних схем та шахрайських махінацій, а колишні співробітники фірми TUV NORD Ukraine обрали такий шлях ведення бізнесу, який категорично не відповідає цінностям бізнес етики та суперечить загальноприйнятій світовій практиці сертифікації та аудитів. Сподіваємося, що керівництво ТЮФ НОРД з Німеччини і Болгарії візьме до уваги цей факт.Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
  • У Білій Церкві автівка збила жінку, яка рапотово вибігла на проїзжджу частину
  • У Білій Церкві патрульні врятували чоловіка, який хотів стрибнути з даху будівлі (ВІДЕО)
  • Білоцерківські правоохоронці вилучили у нетверезого жителя району гранати
Это очередная заказная лживая статья моей сестры, которая обманула меня и украла более 500 000 евро у немецкой компании Tuv Nord. Я искреннее раскаиваюсь что занимался ее заказными делами и за деньги открывал поддельные криминальные дела в Шевченковском и Ирпенском Рувд. Простите меня 

Заказали эту статью рейдеры и мошенники - https://m.antikor.com.ua/articles/346914-rejderskij_bespredel_semji_shpakov_pod
mazannye_pravoohraniteli_nadumannye_dela_informatsionnye_vbrosy
https://clck.ru/SXfFH https://clck.ru/SXfNS https://clck.ru/SXfG4 https://clck.ru/SXfKf https://clck.ru/SXfJp
Новини партнерів
Важливе