Керівник ДФС у Білоцерківському районі розказав про реальні наслідки скандального рішення Білоцерківської міської ради про підвищення податку на землю. Через нераціональні дії міської ради податкова служба витратила тисячі гривень марно, зауважує Павло Козирєв.
Мова йде про ситуацію, що бере свій початок ще у 2017 році. Саме тоді, коли затверджувалася податкова ставка на 2018 рік, депутати не прийняли до уваги той факт, що держава зняла з Білої Церкви пільги Чорнобильської зони. Тож, міська рада, без жодного голосу «проти», тоді, на 34 сесії 29 червня 2017 року, ухвалила максимальну ставку податку на земельні ділянки у розмірі 1,5% (раніше білоцерківці були вільні від цього податку). Дане рішення базувалося на поданні міського голови Геннадія Дикого, було ініційоване і підписане особисто ним.
Майже через рік містяни відчули наслідки рішення міськради, оскільки почали отримувати платіжки із непомірно високими сумами податку на землю і причиною цьому стала неуважність міської влади.
Назріло суспільне невдоволення, яке прокотилося спочатку соціальними мережами, а згодом вилилося у мітинг під стінами міської ради.
«Недогледіли!» - заявив тоді міський голова Геннадій Дикий та вирішив переглянути податкову ставку на ПОТОЧНИЙ рік.
12 липня відбулося пленарне засідання 54 позачергової сесії Білоцерківської міської ради VII скликання. Центральним питанням сесії, стало питання «Про внесення змін до додатку 2 до рішення міської ради від 29 червня 2017 року № 951-34-VII «Про встановлення місцевих податків і зборів у м. Білій Церкві на 2018 рік».
Розуміючи, що обурена громада цілком виправдано готує вили, на позачерговій сесії депутати проголосували за ініційоване міським головою зменшення податкової ставки. Прийняттям цього рішення міська рада затвердила ставку податку за земельні ділянки під житловим фондом, гаражними та гаражно-будівельними кооперативами, дачно-будівельними та садівницькими товариствами, індивідуальними гаражами і дачними будинками фізичних осіб у розмірі 0,1% від їх нормативної грошової оцінки.
Андрій Король, депутат Білоцерківської міської ради та член партії «Опозиційний блок» тоді прокоментував ситуацію наступним чином: «Це була наша помилка і ми повинні її визнати. Депутати несуть за це відповідальність. Чому? Тому що самі ми його (прим. рішення) детально не вивчили і в попихах, як завжди, прийняли. Але сталося, що сталося».
Але, виник вагомий нюанс, який поставив під сумнів законність прийнятого міською радою рішення. Згідно з Податковим Кодексом України, податки на поточний рік не можуть бути перераховані, оскільки затверджуються не пізніше, ніж за 10 днів до 1 липня попереднього року.
Тривала довга паперова тяганина, були залучені центральні органи ДФС. Податкова пояснювала, що не нараховує податок, а лише стягує його у розмірі, прийнятому органами місцевого самоврядування.
В кінцевому рахунку, всупереч податковому законодавству, рішення про зменшення податку у 15 разів заднім числом вступило в силу.
І тут вже на плечі Білоцерківської податкової випала ноша підчищати помилки Білоцерківської міської ради та перераховувати людям платіжки.
Так описує ситуацію голова ДФС Білоцерківського району Павло Козирєв:
«В одном очень не маленьком городе мэр и депутаты решили поднять плату за землю под индивидуальными домами в пять раз. Решили и подняли. Так устроена система, что результат доходит до людей не сразу, а примерно через год. Прошел год. Люди получили квитанции... В общем, мэр с депутатами пересмотрели ставку, снизив ее в пятнадцать раз!
Результаты:
- налоговая произвела большой объём ненужной работы (количество квитанций измеряется тысячами);
- потрачены немалые деньги на рассылку этих квитанций (письмо с уведомлением - более 20 грн.)».
Тож ця «неуважність» депутатів міської ради конвертувалася у цілком реальні незаплановані витрати для міста. Відчутна частина податків, які мали піти на розвиток, пішли на папір та чорнило. Показовий випадок для України. Залишається додати лише одне – депутати, будьте уважнішими!