Експерти Програми ООН з навколишнього середовища закликають країни об'єднати зусилля для зниження пов'язаної з пластиком смертельної загрози для перелітних птахів.
Згідно з їхніми даними, щороку через пластикове сміття гинуть мільйони морських, прісноводних і наземних птахів, які заковтують частинки пластику або заплутуються в пластикових сітках - і те, й інше викликає болісну смерть
В ООН наголошують, людство виробляє більш як 300 млн тонн пластикової продукції щороку. Мільйони тонн пластикових відходів потрапляють у воду або на міські звалища. Птахи заковтують пластик, приймаючи його за їжу. Але найчастіше вони гинуть від виснаження, оскільки пластикові відходи, що не мають поживної цінності, дають відчуття повного шлунку, але не насичують птахів.
До того ж птахи використовують пластик як матеріал для гнізда, приймаючи його за листя, гілочки та інші натуральні предмети. Шматки пластика з гострими краями призводять до поранень і навіть загибелі пташенят.
Ще одна небезпека, особливо для морських і прісноводних птахів - кинуті рибальські снасті. Водоплавні птахи потрапляють у сітки і гинуть, не зумівши вибратися, або стають легкою здобиччю для інших тварин.
За даними експертів, з 265 зареєстрованих видів птахів, що заплуталися в пластиковому смітті, щонайменше 147 видів були морськими.
В ООН закликають об'єднати зусилля для зниження пов'язаної з пластиком смертельної загрози для перелітних птахів.