Як убезпечити дітей від кібергрумінгу

Що таке кібергрумінг і як убезпечити від цього дітей 

Про те, як убезпечити неповнолітніх від кібергрумінгу, розповіли юристи «Української команди» Київщини.

Кібергрумінг (від англ. grooming – залицяння) – це встановлення дорослими довірливих стосунків із неповнолітніми через Інтернет для подальшого шантажування, залякування, а також вступу з ними в інтимний зв’язок, вчинення сексуального насильства.

Грумери можуть вдавати з себе однолітка та однодумця потенційної постраждалої особи, використовуючи фейкові облікові записи та фотографії сторонніх людей. Поступово входячи в довіру, зловмисники під різними приводами можуть переконувати дитину зустрітися особисто чи спонукати надіслати чутливі фото або відео для подальшого шантажування.

У деяких випадках грумери можуть видавати себе за модельного рекрутера, спортивного тренера чи знаменитість, щоб побудувати зі своєю жертвою спілкування з позиції наставника і переконати вчинити бажані дії.

Поступово зловмисники маніпуляціями, шантажем чи погрозами змушують постраждалу особу тримати їх спілкування у секреті від рідних і друзів.

Як запобігти грумінгу? Поради батькам.
Підтримуйте довірливе спілкування про онлайн-досвід, щоб дитина могла вільно ділитися будь-якими турботами чи питаннями. Будьте готові вислухати та допомогти у складних ситуаціях.
Навчіть тримати особисті дані в секреті та обережно ставитися до онлайн-знайомств. Наголошуйте, розповсюдження в Інтернеті особистої інформації, приватних фотографій, номера телефону, адреси проживання, реквізитів банківських карток, зображень документів створює ризик постраждати від дій зловмисників.

Допоможіть встановити приватність облікових записів дитини у різних соцмережах. У такий спосіб вони зможуть контролювати, хто стежить за їх обліковими записами.

Заохочуйте дітей періодично переглядати своїх підписників і, за необхідності, видаляти підозрілі акаунти, власників яких вони не знають особисто.

Розкажіть про важливість цифрової репутації, її вплив на реальне коло спілкування та ставлення однолітків у реальному житті.
Встановіть необхідні налаштування для захисту ґаджета, яким користується дитина.

Переконайтеся, що вона зможе самостійно під’єднуватися та відкривати необхідні веб-ресурси, не маючи при цьому доступу до потенційно небезпечних сайтів.

Встановіть правила використання Інтернету, за потреби моніторте активність дитини в мережі. Також навчіть розпізнавати потенційно небезпечні веб-сайти.

Обов’язково налаштуйте двофакторну автентифікацію для захисту облікових записів. Навчіть використовувати надійні, складні паролі, різні для кожного ресурсу та не повідомляти їх нікому.

Домовтеся, що під час навчання дитина буде використовувати тільки визначені вчителями програми, месенджери та веб-сайти з навчальним матеріалом. Для зручності створіть відповідні закладки у браузері.


Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
  • У Білій Церкві водій, який на смерть збив на «зебрі» 20-річну дівчину, отримав умовне покарання
    Детальніше...
  • У Білій Церкві мотоцикліст постраждав у ДТП
    Детальніше...
  • Смертельна ДТП на трасі Київ-Одеса: водій Opel загинув на місці
    Детальніше...
Новини партнерів
Квартири у Києві на ДІм РІа
Важливе