''Не вміли ходити і розмовляти'': історії українських дітей-мауглі

Днями у Києві соцпрацівники тимчасово вилучили з сім'ї чотирьох дітей, наймолодшому з яких було три рочки. Як розповіла начальник відділу ювенальної превенції ГУНП у Києві Оксана Поплавська, сім'я давно стояла на обліку.
"Сім'я неблагополучна, батьки випивають. Тому районна адміністрацієя ухвалила рішення про тимчасове вилучення дітлахів. Батькам дали час, щоб привести житлові умови до належного стану. Якщо ні, їх у суді позбавлять батьківських прав", – розповіла вона.
Дітей оглянули лікарі, стан їх здоров'я в нормі. Але є більш сумні випадки.
Не вміли ходити і розмовляти
У 2013 році працівники соцслужби вилучили з сім'ї двох братів: 6-річного Юру і 16-річного Любомира. Дітей прозвали "львівськими мауглі" оскільки вони не вміли розмовляти, рухатися і самостійно їсти.
 
 
Як розповів Роман Корда, керівник Роздільського дитячого будинку-інтернату, в якому зараз перебувають брати, причиною жахливого стану дітей стала відсутність будь-якої батьківської уваги."Також є запитання до соціальних служб, правоохоронців та школи, які цих дітей пропустили. На сьогоднішній день старший з братів, незважаючи на всі наші зусилля, не може ходити. Якби його доставили до нас на кілька років раніше, у нього був би шанс. А так, кістки на той час сформувалися. Зараз хлопцеві 22 роки", – зазначив Корда.
У порівнянні з Любомиром, молодший Юра досяг значних успіхів. Хлопчик добре ладнає з іншими дітьми, дуже любить танцювати, ось тільки говорити так і не навчився. Вимовляє лише деякі слова: "тато", "баба", "дай" та ін.
 
У реабілітаційному центрі брати один одного не впізнають.
За доведення дітей до жахливого стану відповідальність поніс їх батько. Чоловік отримав два роки позбавлення волі. Мати хлопчиків була спрямована на лікування у психіатричну клініку. На сьогоднішній день батьки, які наразі позбавлені батьківських прав, час від часу відвідують дітей у ребцентрі. На питання, чому вони довели синів до такого стану, кажуть: "Так сталося".
Просили на зупинці їжу
Влітку 2018 року на одній із зупинок Кривого Рогу перехожі побачили трьох хлопчиків 4-6 років. Виснажені, в брудному одязі і босі, діти просили у дорослих їжу і воду.
Як потім з'ясувалося, хлопці проживали в нелюдських умовах в одному з приватних будинків міста.
Подробиці розповіли в Центрі психологічної реабілітації дітей, куди на той момент доставили братів.
"Дітей виховувала мати-одиначка, яка в пошуках кращого життя переїхала до Кривого Рогу з села. Сім'я оселилася в занедбаному будинку, в якому не було світла, газу і води. Їжу готували на вогнищі. Щоб прогодувати дітей, жінка на весь день йшла на роботу. Весь цей час брати були самі по собі", – розповіли в Центрі.
 
Працівники установи згадали ще про один випадок, який стався нещодавно. Так, під дверима ребцентру одна жінка залишила трьох дітей 6-12 років, а сама поїхала на заробітки за кордон.
"Добре, що не кинула їх де-небудь самих", – відзначили працівники держустанови.
Малюк на "звалищі"
Ще про один моторошний давній випадок розповіли у поліції Києва. Так, в одному з будинків на вул. Овруцькій в квартирі виявили ледь живу дитину.
"Його матір'ю була 47-річна жінка, яка зловживала алкоголем. Всю свою квартиру жінка перетворила на суцільний смітник. Сміття було стільки, що воно фактично досягало стелі", – розповіли в поліції.
 
За словами правоохоронців, ліжечком хлопчика, якого звали Данилко, слугував куточок зі старих колгот та суконь над якими вилися рої мух, а поруч бігали миші.
"Малюк був сильно виснажений. Його обличчя було червоне від запеченої крові, яку батьки не витирали у нього протягом двох тижнів", – відзначили в райуправлінні.
Коментар психолога
На думку психолога-консультанта, викладача Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова Ілони Рашковської, неблагополучними вважаються діти, чиї батьки не мають матеріальних засобів, живуть в поганих умовах і не контролюють процес дітонародження.
"В основі цього лежить – несумлінне батьківство. Як з цим боротися? Думаю, один із способів має стати пильна увага соціальних служб і правоохоронних органів до таких людей ще на етапі, коли вони утворюють сім'ю", – вважає експерт.
Психолог уточнила, що існує також категорія психологічно неблагополучних дітей. Вони можуть жити в достатку, але при цьому не знати батьківської уваги.
Автор Олександр Кітраль
https://nnovosti.info/articles/ne_vmili_hoditi_i_rozmovljati_istoriji_ukrajinskih_ditej_maugli-805.html

Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
  • У Білій Церкві мати вдарила сина ножем у спину
    Детальніше...
  • Нещасний випадок на Білоцерківщині: на одному з підприємств чоловіку ампутувало руку
    Детальніше...
  • Смерть на коліях у Білій Церкві - подробиці трагедії
    Детальніше...
Новини партнерів
Купити квартиру Київ
Важливе