Україна стала лідером світового антирейтингу за кількістю хворих на кір

Україна стала лідером світового антирейтингу за кількістю хворих на кір 

Кількість людей, які захворіли на кір в Україні є найбільшою у світі у 2018 році та за останні 12 місяців. 

ЮНІСЕФ зазначає, що найбільший приріст випадків кору у 2018 році в порівнянні з 2017 роком спостерігався в Україні, Філіппінах та Бразилії.  

Лише в Україні у 2018 році було зареєстровано майже 40 тисяч випадків інфікування, що більше ніж у другого і третього місць разом узятих. У Філіппінах зареєстрували 15 599 випадків у 2018 році, а в Бразилії – 10 262 випадки. 

"Майже всім цим випадкам захворювання на кір можна запобігти. Кір – це хвороба, але дуже часто реальною інфекцією є дезінформація, недовіра і халатність. Ми повинні робити більше для точного інформування кожного з батьків, щоб допомогти безпечно вакцинувати кожну дитину", – заявила виконавча директорка ЮНІСЕФ Генрієтта Фор. 

98 країн світу повідомили про те, що у 2018 році кількість зафіксованих випадків кору в них була більшою, ніж у 2017 році. В Україні було 35120 випадків кору при п’яти тисячах випадків у попередньому році. З початку спалаху померло 30 людей.  

За інформацією ВООЗ, в Україні було зареєстровано найбільшу кількість випадків захворюваності на кір за останні 12 місяців – більше 72 тисяч випадків. 

На другому та третьому місці за кількістю хворих – Мадагаскар і Індія з 69720 випадками та 60641 випадками відповідно. 

Далі слідують Пакистан (28164 випадків), Філіппіни (19358), Ємен (10566), Бразилія (10318), Нігерія (7481), Таїланд (6213), ДР Конго (5864). 

СИМПТОМИ Кору 

Кір – одне з найбільш заразних захворювань, відомих у світі, яке швидко поширюється. 9 із 10 людей, з якими контактувала інфікована людина, теж захворіють, якщо вони не були щеплені.  

  • Першою ознакою кору є значне підвищення температури, яке настає приблизно через 10-12 днів після інфікування і триває від 4 до 7 днів. 

  • На цій початковій стадії можуть з'являтися нежить, кашель, почервоніння очей і сльозотеча, а також дрібні білі плями на внутрішній поверхні щік. 

  • Через декілька днів з'являється висип, як правило, спочатку на обличчі та верхній частині шиї. 

  • Приблизно через 3 дні висип поширюється по всьому тілу, з'являється на руках і ногах. Він тримається 5-6 днів і потім зникає. В середньому, висип з'являється через 14 днів (від 7 до 18 днів) після впливу вірусу. 

Вірус кору надзвичайно заразний, він швидко передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час вдихання найдрібніших крапель слизу, які потрапили в повітря при чханні, кашлі або розмові хворого. 

Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. 

За матеріалами https://24tv.ua/health/ 

 


Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
Новини партнерів
Купити квартиру Київ
Важливе