Закрити вікно
 

СБУ затримала російський танкер, який блокував українські кораблі у Керченській протоці

Служба безпеки України спільно з Військовою прокуратурою затримали російський танкер "NEYMA", який блокував українські військові кораблі у Керченській протоці.
У СБУ зазначають, 24 липня у порт Ізмаїл під прапором РФ зайшов танкер "NIKA SPIRIT". Згідно з даними міжнародної інформаційної системи його ідентифікували як танкер "NEYMA", що використовувався для перекриття Керченської протоки. 
Слідство встановило, танкер "NEYMA" переіменували спеціально, або приховати причетність в акті агресії 25 листопада 2018 року.
У ході слідства правоохоронці встановили, що за прямим наказом вищого керівництва ФСБ РФ представники Прикордонної служби ФСБ вчинили акт збройної агресії проти українських військових кораблів "Нікополь", "Бердянськ" та буксиру "Яни Капу" у Керченській протоці. 
Всупереч нормам міжнародного морського права військовослужбовці прикордонних військ ФСБ РФ незаконно, із застосуванням зброї заблокували рух українських військових кораблів під час проходу Керч-Єнікальського каналу в Керченській протоці за допомогою танкеру "NEYMA".
Згідно з зібраними Військовою прокуратурою та слідчими СБУ доказами, 15 посадовим особам вищого військового керівництва РФ, у тому числі одному контр-адміралу, двом віце-адміралам та генерал-полковнику заочно повідомили про підозру.
Група слідчих СБУ, військових прокурорів і прикордонників провела на затриманому танкері обшук і вилучення документів із судна, записів радіоперемовин під час конфлікту, бортових журналів.
Також правоохоронці допитали членів судокоманди.
Танкеру "NEYMA" визнано речовим доказом, готується клопотання до суду про його арешт.


Залишити коментар
Надзвичайні новини
  • Жительці Білої Церкви загрожує штраф до 680 тис. грн за адміністрування казино
  • Посадовця з Білої Церкви затримали при отриманні 12 тис. грн хабаря за сертифікат на парфуми
  • Зазіхнув на святе: У Білій Церкві судитимуть серійного крадія, який пограбував церкву
Ми у соцмережах
  • Facebook
  • Instagram
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Популярне