Золото Павла Полуботка повернеться в Україну - знайшовся нащадок гетьмана


Завдяки тестуванню на коронавірусну інфекцію у Новій Зеландії знайшовся нащадок українського гетьмана Полуботка. Тепер дідусь може претендувати на спадок свого величного пращура, славнозвісне золото Полуботка. Про це повідомляє історик Павло Правий із посиланням на британську інформаційну службу OBS

Легенда про «Зо́лото Полубо́тка» — легенда про велику кількість золота, яке 1723 року український гетьман Павло Полуботок нібито залишив на зберігання в одному з англійських банків. У листопаді 1723 року гетьмана Павла Полуботка заарештували та ув'язнили в Петропавловській фортеці. Згідно з легендою, перед арештом Полуботок таємно віддав на зберігання 200 тисяч золотих монет банку в Англії під 7,5 %. Сума грошей, банк і відсотки варіюються в різних варіантах: деякі джерела указують на дві бочки із золотом, 2,5 % і банк Британської Ост-Індської компанії. У заповіті Полуботок нібито залишив 80 % золота на майбутнє незалежної України, а решту — своїм правонаступникам.

Незважаючи на складну схему повернення скарбу, у найближчому майбутньому кожен українець стане хоч і не надто багатим, але цілком забезпеченим за європейськими мірками. 


Вирішальну роль у долі золота Павла Полуботка зіграв коронавірус. Коли до лікарні міста Велінгтон (Нова Зеландія) було доставлено 72-річного Джона Нободі з підозрою на коронавірус, він навіть не підозрював, що є прямим нащадком знаменитого українського гетьмана. Це з’ясувалося у процесі лікування, коли було взято аналіз ДНК хворого. Згідно із давніми умовами повернення золота Полуботка, відомості про ДНК Полуботка внесено в усі бази даних медичних структур країн Британської співдружності, адже отримати вклад у британський банк, який колись зробив гетьман, може лише його прямий нащадок.


Джон Нободі заявив: «Я пишаюся тим, що виявився далеким правнуком такої визначної особи й частково належу до великої української нації, котра сторіччями боролася за свою незалежність». 


Проте повертатися в Україну нащадок Павла Полуботка не збирається: «Моя батьківщина все ж таки Нова Зеландія, тут поховано моїх батьків і мою дружину, - пояснив він. – Але до України все ж приїду у гості, коли скінчиться епідемія коронавірусу».

Новина про усунення остаточної перешкоди для виплати Великою Британією старого боргу за вкладом Павла Полуботка не надто афішується у пресі та ділових колах, адже й без того через пандемію коронавірусу Лондонська фондова біржа зазнала значного обвалу котирувань. Новина такого масштабу здатна обвалити увесь світовий ринок акцій, адже борг Великої Британії перед Україною гігантський.

Станом на сьогодні з урахуванням процентів за вкладом, кожному українцю належить близько 37 кілограмів у золотому еквіваленті. Ці кошти виплачуватиме не лише Англія, але й усі крани Британської співдружності: Австралія, Канада, Нова Зеландія, ПАР тощо.


Це не значить, що кожен українець отримає такі кошти бо така колосальна сума розорила б практично усі країни Співдружності. Як зазначила представниця британського казначейства Паула Гред, за розробленим алгоритмом кожен громадянин України, а також українці діаспори, котрі можуть довести своє походження, отримають пожиттєву ренту у 3 тисячі фунтів на місяць, а також одноразову виплату у сумі 7 тисяч фунтів. Рента передається у спадок.


Держава Україна також має отримати частину коштів: щороку до державного бюджету перераховуватиметься від 10 до 12 мільярдів фунтів стерлінгів. Україна також отримає свою частку у найбільших компаніях та банках Співдружності.


На питання коли відбудеться перший транш, Паула Гред зазначила, що наразі проходять інтенсивні консультації між Лондоном та іншими країнами Британської співдружності, а також представниками України, прізвища яких вона відмовилася назвати. Термін запровадження виплат пані Гред визначила приблизно у 2-3 роки.


Нащадок Полуботка також розповів, на що витратить колосальні кошти, які йому належать за угодою:

«Тут, у лікарні, я багато вивчав Україну. На жаль, в її складній історії мені розібратися дуже складно – надто багато у вас зрад. Але я зрозумів, що одним із найбільших символів України є київське «Динамо». На жаль, через бездарне керівництво останнім часом воно перебуває у кризі. Я хочу викупити «Динамо» у панів Суркіса та Кравчука, придбати найкращих у світі гравців, аби «Динамо» конкурували з «Барселоною», «Реалом», «Манчестер Сіті» та іншими найсильнішими клубами планети»,- сказав Джон Нободі.

І це йому цілком до снаги. Адже на відміну від решти українців, його частку має бути виплачено сповна й це зробить його одним з найбагатших людей планети.

Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook і Telegram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube

Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
Новини партнерів
Купити квартиру Київ
Важливе