«Укрпошта» приховує катастрофічний рівень падіння передплатних тиражів газет, - НСЖУ

Безумовним лідером за поштовими тиражами є заснована у листопаді минулого року газета «Передплата». При вартості у 17 копійок на місяць, наклад невідомої досі газети на друге півріччя 2019 року становить понад 525 тисяч примірників, що на 70% більше, ніж півроку тому. Натомість загальнополітичні (новинні) видання суттєво скорочують тиражі через неспроможність передплатників сплачувати високу реальну вартість газет та через неякісну поштову доставку. На цьому наголошують у Національній спілці журналістів України, коментуючи підсумки передплати АТ «Укрпошта» на друге півріччя 2019 року. 
«Кожні півроку керівництво «Укрпошти» намагається запевнити, що скорочення передплатних тиражів в Україні є незначним, і загалом відповідає загальносвітовій тенденції скорочення друкованої преси. Але в яких ще країнах поштову статистику роблять «одноцентові» газети? Замість діалогу щодо варіантів допомоги реальним газетам, щодо втримання поштової мережі та перегляду підходів до тарифної політики, керівництво «Укрпошти» заспокоює галузь і владу звітами про «101% відновлення тиражів». Але нам потрібне відновлення не цих «газет» на один листок, а повноцінних класичних новинних всеукраїнських і місцевих видань», – зазначає голова НСЖУ Сергій Томіленко.
У Національній спілці журналістів України уточнюють, раніше в «Укрпошті» оприлюднили підсумки передплатної кампанії на друге півріччя 2019 року, згідно з якими передплатний наклад газет і журналів загальнодержавної сфери розповсюдження становить 4 млн. 570 тис. примірників або 101% до рівня тиражів на 1 січня 2019 року.
Водночас у Спілці наполягають на реалізації державної політики підтримки друкованих ЗМІ в Україні як важливої складової захисту інформаційного простору. При цьому звертають увагу, що у багатьох країнах Європи є цілеспрямовані програми державної підтримки суспільно-політичних видань.
«Але починати варто однозначно з аудиту діяльності АТ «Укрпошта». Саме агресивне скорочення поштових відділень, непартнерське ставлення до видавців, свідомий зрив розрахунків із редакціями, непрозорі тарифи – призводять до різкого скорочення тиражів газет. Набагато більшого ніж ми спостерігаємо в інших країнах і пов’язаного насамперед із розвитком цифрових медіа», – наголошує Сергій Томіленко.

Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
Новини партнерів
Купити квартиру Київ
Важливе