Вчора, 5 січня розпочалася реєстрація для участі в пробному зовнішньому незалежному оцінюванні. Зареєструватися можна до 19 січня включно на сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства освіти і науки.
Щоб зареєструватися, потрібно заповнити реєстраційну форму, зайти до особистого кабінету учасника пробного ЗНО за логіном і паролем, отриманими під час реєстрації, видрукувати квитанцію й оплатити послугу проведення пробного ЗНО.
За 5-7 днів до тестування в особистому кабінеті учасника пробного ЗНО перевірити факт зарахування коштів.
Зважаючи на епідеміологічну ситуацію, учасники/учасниці пробного ЗНО можуть обрати лише один предмет для проходження пробного ЗНО. Пробне тестування можна скласти з одного з таких предметів:
українська мова;
українська мова і література;
історія України;
математика;
біологія;
географія;
фізика;
хімія;
іноземні мови: англійська, іспанська, німецька та французька.
Скільки коштує участь у пробному ЗНО?
Вартість пробного ЗНО у 2021 році становитиме від 195 до 255 грн. Вартість одного тестування для одного учасника в Київському регіональному центрі оцінювання якості освіти складає 246 грн.
Різниця у вартості пов’язана з особливостями організації пробного ЗНО, зокрема з вартістю друку й доставки матеріалів у тому чи іншому регіоні, прогнозованою кількістю тестувань тощо.
Як пройде тестування?
Тестування відбудуться 10 квітня 2021 року. Цьогоріч кожен учасник пробного тестування зможе завантажити тестові зошити з усіх навчальних предметів із цього переліку й пройти тестування вдома, після чого внести свої відповіді у форми на спеціальному сервісі для визначення результатів.
Фактично у 2021 році можна буде як ознайомитися з процедурою проведення ЗНО під час пробного тестування з одного з навчальних предметів, так і перевірити рівень своїх навчальних досягнень з усіх інших предметів з переліку.
Результати пробного ЗНО 2021 для абітурієнтів, які введуть свої відповіді на спеціальному сервісі визначення результатів на сайті Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО), оприлюднять на їхніх інформаційних сторінках 16 квітня.
Крім того, УЦОЯО та громадська спілка «Освіторія» за підтримки міжнародного фонду «Відродження» підготують офіційні відеокоментарі до завдань пробного ЗНО-2021: експерти докладно проаналізують кожне завдання й порадять, як отримати найвищий бал на ЗНО.
Навіщо потрібне пробне ЗНО?
Участь у пробному тестуванні дає можливість учасникам попрактикуватись у роботі з тестами, що відповідають вимогам програм, характеристикам і структурі сертифікаційних робіт основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року, спробувати заповнювати бланки відповідей, психологічно налаштуватися на проходження ЗНО та зрозуміти, як ефективно розподіляти час.