Українці встановили рекорд, перелетівши на повітряній кулі через всі Карпати

Досвідчений пілот Микола Рубель та чемпіон України Валентин Щенявський разом із командою з десяти людей організували переліт через Карпати на повітряній кулі і встановили новий рекорд України.

Про це дослідник Андрій Риштун повідомив у фейсбук.

Учасники взяли дві величезні кулі, розраховані на 8 пасажирів кожна. І замість людей навантажили їх під зав’язку балонами з пальним. Маючи пів-тони газу на борту можна летіти хоч на Львів! Місцем старту було село Довге Іршавського району. Тут закінчується рівнинне Закарпаття та починаються перші горби.

 
«Летіти потрібно взимку! Холодне повітря краще піднімає гарячу кулю. Відповідно менше витрачається газу. Влітку, наприклад, польоти можливі лише дуже вранці чи ввечері і то вони доволі короткі», – написав Андрій Риштун.
 
За його словами, за швидкості 60 км/год в корзині штиль а навколо абсолютна тишина. Нічого не свистить і не дує.

«На висоті 2400м ми пробили хмари та нарешті поніжилися на сонечку. Вище 2500 м не піднімаємося, диспетчер не дозволив. Температура нуль градусів, швидкість 67 км/год!», – поділився враженнями Андрій.

Загалом політ зайняв три години. Дані про політ учасники цього неймовірного дійства передали в Книгу Рекордів України.

Читайте також: Мінкульт зобов'язав "Укрпошту" провести реставраційні роботи в Ансамблі споруд пошти у Білій Церкві.


Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
  • На Білоцерківщині зіткнулись "BMW" та моторолер: 2 людини загинули
  • У селі Фурси згорів ангар з автівками всередині
  • На Білоцерківщині затримали колаборанта
Новини партнерів
Важливе