У Полтавській області археологи знайшли скіфське золото

Археологи Харківського національного університету імені Каразіна під час розкопок кургану-могильника «Скоробір» на території Історико-культурного заповідника «Більськ» знайшли поховання дівчини й унікальну золоту прикрасу, 11 серпня. Про це повідомляють у Полтавській ОДА.
Зазначається, що серед знахідок – керамічний посуд (черпаки, чашки), велике блюдо з каменю, бронзове дзеркало, бронзовий браслет, намистини (бурштин, кришталь, сердолік), золоті прикраси (сережки, головний убір).
«Ми знайшли частини скелету молодої дівчини. Збереглися лише тазові кістки, зуби та розтрощений землею череп, – розповідає директор керівник експедиції Ірина Шрамко. – А речі, які знаходяться поряд, типові для поховання середньоскіфської доби».
«Найголовніше навіть не те, що археологи знайшли артефакти VI століття до нашої ери, а те, що поховання не було пограбоване. В ньому все залишилося точно так, як і 2600 років тому, – коментує директор Департаменту культури і туризму Валентина Вождаєнко. – У мене було передчуття, що буде така сенсаційна знахідка».
Сам курган невисокий, без насипу – його виявили за допомогою геофізичної зйомки.
Із 1906 року – це третій не пограбований «чорними археологами» обʼєкт. 
Розмір і вагу золота головного убору археологи зможуть визначити, доки не піднімуть його з землі. Так само і висновки про поховання.
Знайдені артефакти невдовзі поїдуть до лабораторії разом із землею. Спочатку їх реставрують у Харківському університеті, а восени привезуть до Історико-культурного заповідника «Більськ» й покажуть на конференції, попередньо запланованій на листопад 2019 року.

 

Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
Новини партнерів
Купити квартиру Київ
Важливе