Держава затвердила для них єдиний тариф. Так, відтепер один пакет коштуватиме від двох до трьох гривень. Сьогодні чинності набирає перший етап закону про обмеження обігу пластикових пакетів. Другий - вже в березні. Тоді такі торбинки мають зовсім зникнути з продажу. Виняток - для м'яса, риби та сипучих товарів. А від 2023 року целофан планують повністю вивести з обігу.
Україна стала 87-ю країною в списку тих, які обмежили або заборонили використання пластику. Заміняти їх українцям пропонують екоторбинками або біорозкладними пакетами. Утім, коли вони масово надійдуть у продаж, невідомо.
Міністерство економіки визначило мінімальні роздрібні ціни на пластикові пакети у формі рукава, з дном та відкритою горловиною із стінками товщиною понад 50 мікрометрів у таких розмірах за один пакет з ПДВ:
- без ручок (без бокових складок) – 2 грн;
- без ручок (з боковими складками) – 2,5 грн;
- з ручками (без бокових складок) – 2,5 грн;
- з ручками (з боковими складками) – 3 грн.
Чого не стосуватиметься заборона
Водночас заборона не торкнеться біорозкладних пакетів, а також надтонких пластикових пакетів, що є первинним упакованням, наприклад, для свіжої риби, м'яса та продуктів із них, сипких продуктів та льоду.
Водночас слід зазначити, що законом передбачені штрафи за безкоштовне розповсюдження пластикових пакетів - від 1700 до 3400 гривень, а за повторне порушення - від 3400 до 8500 грн. Ці штрафи сплачуватимуть підприємці, а найвищий штраф – від 17 тисяч до 34 тисяч - за продаж пакетів. Держспоживслужба буде перевіряти дотримання виконання закону.
Читайте також: У Білій Церкві в парку ім. Т. Г. Шевченка розпочалися роботи з реконструкції фонтану.