Близько 50% антибіотиків використовуються не за призначенням, відтак антимікрона резистентність загрожує перекраслити ціле століття медичних досягнень, наголошують у Всесвітній організації охорони здоров'я,
"Найчастіше антибіотики прописують для лікування вірусних інфекцій, тоді як вони допомагають тільки в лікуванні бактеріальних інфекцій. Нерідко медики також прописують препарати широкого спектру дії, коли захворювання можна вилікувати антибіотиком вузького спектру. У результаті у пацієнтів розвивається стійкість до ліків", - пояснюють фахівці.
У ВООЗ нагадують, що зловживання антибіотиками і їх некоректне використання обертається поширенням небезпечних резистентних бактерій.
"Ці бактерії викликають, зокрема, пневмонію, менінгіт, інфекції кровотоку. Оскільки існуючими антибіотиками лікувати такі інфекції вже неможливо, пацієнти потребують більш дороговартісного лікування і госпіталізації", - підкреслюють у ВООЗ.
Повідомляється, що у Всесвітній організації охорони здоров'я представили нову класифікацію антибіотиків. Їх розділили на три групи: антибіотики, які повинні використовуватися для лікування найбільш небезпечних і поширених інфекцій; антибіотики, які завжди повинні бути у медиків під рукою; антибіотики, які слід тримати «в резерві» і прописувати пацієнтам тільки в крайніх випадках.
Фахівці наголошують, що використання антибіотиків з першої групи має становити 60 відсотків від загального обсягу використання антимікробних препаратів - їх прийом не становить серйозної загрози для здоров'я людини. Стійкість до них виробляється рідко, оскільки це антибіотики вузького спектру дії.