У Білій Церкві громада домоглася від мера Дикого зниження вартості проїзду

Депутати Білоцерківської міської ради на вимогу громади проголосували за зниження тарифу на проїзд у громадському транспорті до 5 гривень. Безпрецедентне рішення було прийняте всупереч волі мера міста Геннадія Дикого та місцевих олігархів. Людей підтримав депутат Верховної ради України Микола Бабенко
30 вересня на пленарному засіданні сесії Білоцерківської міської ради народні обранці прийняли важливе для міста рішення – затвердили економічно обґрунтований тариф на перевезення у міських автобусах. Як повідомлялося раніше, підвищення вартості проїзду було не виправданим. 
Ще навесні голова найбільшої в місті компанії-перевізника «Транссіті» Юрій Нестерчук наполягав на тарифі у розмірі 8, а згодом 7 гривень. Тоді ним були представлені розрахунки, які за його словами, підтверджували таку необхідність. Люди наполягли на детальному вивченні цих документів. За ініціативи Миколи Бабенка, голови ГО «Біла Церква Разом», була замовлена судово-економічна експертиза розрахунків. Судовий експерт дав однозначний висновок – економічно обґрунтований тариф для Білої Церкви становить 5 грн. Тоді шляхом громадського тиску вдалося знизити вартість проїзду у міських автобусах до 6 грн.
Як наголошують жителі міста, ця поступка спричинила погіршення ставлення водіїв до пасажирів, на яке так часто скаржилися білоцерківці до цього. Під удар потрапили  представники пільгових категорій, яких стали виганяти з автобусів, або вимагати плату за проїзд. 
Тож, цього разу, прецедентом до зменшення вартості проїзду стало звернення представника міської організації учасників АТО, інваліда війни Андрія:

«Ми разом із ГО «Всеукраїнська спілка ветеранів і добровольців АТО» прийшли сюди не просити, а вимагати, щоб перевізника – ТОВ «Транссіті» зняли з роботи в місті. Також ми будемо наполягати на тому, щоб проїзд у громадському транспорті був 5 грн. Я хотів сказати безпосередньо меру та Нестерчуку: «Коли ви вже нажеретесь?»


Учасник бойових дій сказав про незацікавленість міського голови Геннадія Дикого у зменшенні тарифу і як виявилося пізніше, небезпідставно:

«Все це робиться зі згоди мера, який заплющує на це очі, бо його кум є головним перевізником. Уже дістало у місті це кумівство та свавілля перевізників, їх ставлення до ветеранів та інвалідів війни»

.
Депутати міської ради колегіально висловилися за підтримку у прийнятті такого рішення. Натомість міський голова Геннадій Дикий зайняв протилежну позицію. Цікаво, що він виправдовував завищену ціну на проїзд, наводив приклади інших міст та розрахунки з дискредитованого документу Нестерчука, на що і отримав чергове «Ганьба» від громади. Більш того, міський голова здивував присутніх погрозами про зупинку роботи громадського транспорту в місті.  

«Що стосується погроз про зупинення громадського транспорту, а вони прозвучали від міського голови, то і цю проблему за бажання можна вирішити. Ще півроку тому ми пропонували міському голові провести додатковий конкурс і завести у місто перевізників, які готові возити людей по 5 грн, але отримали категоричну відмову, напевно, через міського монополіста компанію «Транссіті». Хоча я знаю, що сьогодні і при тарифі у 5 грн «Транссіті» зароблятиме величезні кошти»

 - коментує поведінку мера Микола Бабенко
В решті решт під тиском громади мер Білої Церкви Геннадій Дикий все ж поставив питання на голосування і 33 депутати із 36 присутніх підтримали проект рішення.
Голосувати «проти», міський голова не ризикнув, очевидно, остерігаючись праведного гніву громади, тож просто утримався від голосування. Приклад мера наслідували секретар міськради Вадим Кошель та депутат від «Самопомочі» Олександр Русс.   

Отже тариф у міських автобусах становитиме 5 грн. Як повідомив нардеп Микола Бабенко на своїй сторінці у Фейсбук, рішення депутатів набере чинності з дня його офіційного оприлюднення на сайті ради не пізніше 5 робочих днів після його прийняття. Тобто не пізніше 7 жовтня поточного року. 
Рішення депутатського корпусу стало дійсно безпрецедентним, оскільки не зважаючи на чималий супротив від міського голови Геннадія Дикого, воно все ж було прийняте. 
Тобто, сумніви, щодо професіоналізму та прозорості мотивів міського голови виникають вже не лише у громади міста, а й у депутатів міської ради.Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
  • У Білій Церкві на 14 років засудили молодика, який став "смотрящим" у СІЗО
    Детальніше...
  • Викрав ровер та здав до ломбарду: у Білій Церкві затримали крадія
    Детальніше...
  • Хотів надати РФ дані про українських силовиків: СБУ затримали зрадника на виїзді з України
    Детальніше...
Новини партнерів
Важливе