У Білій Церкві формується найбільша кількість спроможних закладів охорони здоров'я в Київській області в рамках медичної реформи

Вчора, 18 квітня відбулося засідання робочої групи з питань формування спроможної мережі закладів охорони здоров’я Київської області.

 Про це повідомила пресслужба Київської обласної військової адміністрації. 

Мова йшла про такі заклади охорони здоров’я: КНП Фастівської міської ради «Фастівська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування», КНП «Лікарня інтенсивного лікування Боярської міської ради», КНП Білоцерківської міської ради «Білоцерківська міська лікарня №1», КНП Білоцерківської міської ради «Білоцерківська міська лікарня №2», КНП Білоцерківської міської ради «Білоцерківська міська лікарня №3», КНП Білоцерківської міської ради «Білоцерківський пологовий будинок» та КНП КОР «Київська обласна дитяча лікарня №2».

Аналіз роботи медичних закладів проводиться в рамках Постанови Кабінету Міністрів України від 28.03.2023 №174 «Деякі питання організації спроможної мережі». У рамках наступного етапу медичної реформи передбачається оновлення критеріїв для визначення госпітальних округів та впровадження сучасних підходів до формування мережі медичних закладів. 

Зокрема, згідно з Постановою враховується кількість напрямів надання медичної допомоги, матеріально-технічний стан лікарні, кількість населення, яке обслуговується, територіальна приналежність та доступність і фінансова стійкість. Крім того, до додаткових вимог для включення в спроможну мережу з урахування державної політики у сфері охорони здоров’я входить: фінансова стійкість на ефективний менеджмент, підтримка з боку власника, підтримка молодих спеціалістів, цифровізація, сприяння надання реабілітаційної допомоги, створення наглядових та опікунських рад.

Деякі медичні заклади потребуватимуть оптимізації, дообладнання, розвитку напрямків, аби відповідати необхідним критеріям.

За Постановою, лікарні поділятимуться на надкластерні, кластерні та загальні. Їхня підтримка у плані розвитку гарантується з боку держави. Ті ж заклади, що не відповідають критеріям, продовжать свою роботу, проте за їхній розвиток відповідатимуть громади.

У кожному районі буде кластерна лікарня, що забезпечить надання більшості медичних послуг – від педіатрії до хірургічних втручань. Надкластерні лікарні – це рівень високоспеціалізованої медичної допомоги. 

Загальні лікарні мають стати осередками надання допомоги на базовому рівні і, за потреби, перенаправляти жителів Київщини за маршрутами пацієнта далі на кластерний або на надкластерний рівень. 

До 1 травня 2023 року робоча група має розробити та подати для погодження Міністерством охорони здоров’я України пропозиції щодо визначення спроможної мережі закладів охорони здоров’я та проєкт плану розвитку госпітального округу Київської області.


Читайте також : МОЗ нагадує, що вимога предʼявляти паперову копію е-направлення суперечить законодавству Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
  • Службові особи Білоцерківської міської лікарні №2 і ще три медзаклади Київщини привласнили 9 млн грн на купівлі ліків
    Детальніше...
  • На світанку у Білій Церкві горів продуктовий магазин
    Детальніше...
  • Напад на жінку: у Білій Церкві розшукують зловмисника
    Детальніше...
Новини партнерів
Купити квартиру Київ
Важливе