Білоцерківська міська рада під час сесії, яка відбулась 28 серпня, включила до переліку мережі академічних ліцеїв 6 навчальних закладів.
За словами, депутата міської ради Бориса Смутка, зміни в мережі навчальних закладів відбуваються згідно із загальнодержавним реформуванням освітньої сфери, відповідно до вимог законодавства.
Учні нової української школи навчатимуться за новим стандартом профільної середньої освіти з 2027 року. Після 9-го класу школярі зможуть обирати заклад професійної освіти або академічний ліцей.
Відмінності між теперішніми ліцеями та академічними у терміні навчання: нині в ліцеях він становить 11 років, академічні ж ліцеї будуть окремими закладами освіти, де навчатимуть старшокласників з 10 по 12 класи. Вони поглиблено вивчатимуть певний напрям та готуватимуться до вступу в заклади вищої освіти. Орієнтація на ЗНО: Академічні ліцеї часто орієнтовані на підготовку учнів до зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) з метою вступу до університетів. Програми розроблені так, щоб забезпечити високий рівень знань з обраних предметів.
Таким чином, ліцей-гімназія пропонує більш універсальну освіту з акцентом на класичні дисципліни, тоді як академічний ліцей фокусується на профільній підготовці до ЗНО та подальшого навчання у вищих навчальних закладах.
У школах так і залишаться 1-9 класи.
Мережа академічних ліцеїв в Україні почне діяти за три роки, з 1 вересня 2027-го. Реформа має на меті профільне навчання учнів, тобто поглиблене вивчення математики або іноземних мов.
У Білій Церкві до переліку мережі академічних ліцеїв включені такі навчальні заклади:
ліцей іноземних мов-гімназія № 9,
академічний ліцей "Вектор-гімназія №18",
опорний ліцей-гімназія №20,
Гетьманський ліцей-гімназія;
академічний ліцей «Мала академія наук»,
академічний ліцей «Колегіум».
Враховуючи демографічну ситуацію, в таких ліцеях будуть вчитися 700-800 учнів.
Як пояснили в управлінні освіти, ці навчальні заклади були відібрані за доступністю до транспортної мережі, матеріально-технічним забезпеченням.