Україна зазнала наймасштабнішої кібератаки на урядові сайти за останній час. Відповідальність за це взяли на себе російські хакери. Внаслідок атаки тимчасово призупинили роботу основні системи міністерства юстиції.
Про це повідомили міністерка юстиції Ольга Стефанішина, а також сервіс "Дія".
Як уточнила Стефанішина, через атаку тимчасово припинили роботу державні реєстри Мін'юсту. Відомство разом з фахівцями інших служб працює над відновленням систем.
"Атаку здійснили росіяни з метою порушити роботу критично важливої інфраструктури держави", - заявила Стефанішина.
Які сервіси не працюють
Напередодні міністерство юстиції повідомило, що державні реєстри, а також вебсайти відомства, сайт державного підприємства "Національні інформаційні системи" та колцентр будуть недоступні до кінця дня.
Про порушення у роботі через кібератаку також повідомив портал державних сервісів "Дія".
На сайті зазначено, що технічні роботи проводять "Національні інформаційні системи", і що "Дія" не зберігає особисті дані, а лише підтягує інформацію з реєстрів.
Через це у застосунку тимчасово не працює низка функцій, як-от бронювання працівників, реєстрації ТОВ, шлюбу онлайн, реєстрації права власності на майно, "єВідновлення" та "єОселя", перереєстрації авто та багато інших.
Як розповіла міністерка юстиції, відомство у першу чергу відновить Державний реєстр актів цивільного стану громадян, Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб підприємців та Державний реєстр прав на нерухоме майно.
Для першочергового відновлення знадобиться приблизно два тижні, оцінюють у відомстві.
Читайте також: Біла Церква у 2025 році планує виділити понад 514 мільйонів гривень безповоротної допомоги тепломережі.
Хто здійснив хакерську атаку
Відповідальність за атаку одразу взяла на себе група російських хакерів XakNet Team.
Вони опублікували повідомлення у телеграмі, в якому стверджують, що викрали та видалили понад 1 мільярд рядків даних, зокрема ті, які зберігалися в Польщі.
Вони розповіли, що атакували сервіси державного підприємства "Національні інформаційні системи". А потім в результаті атаки на "НАІС" вийшли в інфраструктуру з даними міністерства юстиції України.
Попередня найбільша кібератака на українські урядові сайти сталася за тиждень до початку повномасштабного вторгнення Росії. Тоді хакери атакували сайт уряду, окремих міністерств і сайт застосунку "Дія".
Служба безпеки України заявила про ознаки причетності спецслужб Росії до кібератаки.
Читайте також: Добровольці, які стали на захист країни, отримуватимуть пенсії нарівні з військовослужбовцями.