В Україні є багато самовільно побудованих споруд. Для того, щоб діяти в межах закону, перед будівництвом приватного будинку необхідно отримати дозвіл.
Юристи «Української команди» Київщини розповіли, які документи потрібні для цього.
Як отримати дозвіл на будівництво будинку
Юристи зазначили, що дозвіл на будівництво має містити інформацію про об’єкт будівництва та умови використання з точною адресою. У документі мають бути підписи посадових осіб органів місцевого самоврядування, печатка, герб. Також містяться дані щодо дати надання дозволу.
Щоб оформити дозвіл на будівництво, потрібні такі документи:
- письмова заява до органів місцевого самоврядування;
- паспорт заявника;
- технічний проєкт на будинок;
- свідоцтво право власності на земельну ділянку.
Як розглядають заяви для початку будівництва будинку
Юристи зауважили, що при подачі заяви в органи місцевого самоврядування розпочинають вивчення додатків до неї.
Залучають Реєстр будівельної діяльності, де є дані щодо земельної ділянки, власника будівлі та інше. Перед наданням дозволу визначають обмеження щодо будівництва – це можуть бути пам’ятки культури, наприклад, які розташовані поруч, чи об’єкти інфраструктури. З метою дотримання техніки безпеки визначають найближчі магістралі водопроводу, газопроводу.
«Другий крок – це енергетична система. Погодження від компанії Обленерго є складовою частиною розгляду заяви для початку будівництва. Відповідальна особа органу місцевого самоврядування визначає з технічної документації тип приміщення. Це може бути офіс, житлова будівля чи адміністративний корпус товариства. Після визначення статусу встановлюють складові проєкту», – повідомили юристи.
Також вони додали, що згідно з технічною документацією, на території можуть бути розташовані вбудовані, прибудовані приміщення, будь-яке нерухоме майно, яке потрібно вводити в експлуатацію окремо.
Як перевірити статусу отримання дозволу на будівництво
Можна звернутися до міської ради або вирішити питання онлайн. За допомогою порталу єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.
«У мережі Інтернет при переході на сайт обирають відповідний розділ із реєстрами та вводять інформацію щодо запиту – відповідь надходить миттєво», – сказали юристи.
Читайте також:
Що робити ,якщо пропущені строки прийняття спадщини