У Білій Церкві назріває політична криза


У Білій Церкві назріває політична криза - депутатський корпус стає у конфронтацію з міським головою Геннадієм Диким. Саме про це завили депутати Білоцерківської міської ради за круглим столом, що пройшов 11 вересня. 

Василь Савчук, Андрій Король, Сергій Беркут, Володимир Вовкотруб, Ігор Гейло та Геннадій Джегур, які взяли участь у круглому столі, розповіли про реальний стан справ у місті та небажання мера реагувати на очевидні проблеми. 
За їхніми словами, Геннадій Дикий проводить свою діяльність, переслідуючи власні інтереси, а відповідальність за власні не доопрацювання перекладає на депутатський корпус. 

Така поведінка міського голови викликала обурення у учасників заходу.  Депутати зауважують, що у діяльності Геннадія Дикого, звісно, є позитив. Зараз багато уваги приділяється благоустрою міста і результати видно усім містянам. Але мер має думати про гармонійний розвиток усіх сфер і у людей накопичився ряд питань до його роботи. Саме через їх небезпідставність, мер намагається нівелювати увесь негатив, перекладаючи його на інших. 

Андрій Король нарікав на недофінансування безпеки та нарешті пролив світло на ситуацію із продажем готелю «Рось»: «Пропонувалося продати готель та автостоянку, а борги у сумі 10 млн. грн підприємства лишалися б громаді міста»

Сергій Беркут наголошував на незадовільній роботі керівників комунальних підприємств, зокрема парку Шевченка: «Весною у парку не було кому прибрати листя, до цієї роботи долучали ДЖКГ. Атракціони у парку застарілі, їм треба провести оцінку технічного стану, а то й замінити. Проте для цього керівництво парку мало би підготувати план розвитку комунального підприємства, щоб ми виділяли гроші під конкретні цілі. Плану немає. Ні депутатському корпусу, ні громаді міста не зрозуміло, що буде з парком завтра».

Володимир Вовкотруб розкривав карти із виділенням землі підприємцям та сумнівався у відсутності особистої зацікавленості мера в рішеннях, які він виносить: «75 сесія викликала у мене багато запитань. 13 земельних питань, які були вчасно оприлюднені, пройшли розгляд на земельній комісії, не отримали жодних зауважень від профільних управлінь, були самостійно зняті з порядку денного міським головою Геннадієм Диким. Без пояснень. Ми включили ці питання до порядку денного і тут почали з’являтися застереження ніби «карти з рукава». Мені як голові земельної комісії стало відомо по яким причинам заветовані рішення тільки після розпорядження міського голови про вето. Всі ці питання ми повторно розглянули на комісії. Заперечення просто висмоктані з пальця. Як може розвиватися бізнес в таких умовах?»

Окрім того, Володимир Вовкотруб зазначив, що мер обирає хибні пріоритети у фінансуванні сфер, зокрема виділення коштів на благоустрій та одночасне ігнорування медицини: «Я звертався на сесії і колеги тоді підтримали  моє звернення, щоб 10% від бюджету розвитку направляти на оновлення медичного обладнання. У нас зараз в місті є лише один приватний комп’ютерний томограф, вартість проведення дослідження – 3200 грн. А під час операції інколи треба зробити кілька таких обстежень. Для багатьох людей такі ціни - просто вирок. Давайте десь не покладемо бруківку на алейці, але купимо томограф для тих, хто ходить по цій алейці».

Ігор Гейло нарікав з приводу занепаду спорту та відсутності допомоги на розвиток цієї сфери з боку міського голови, а Василь Савчук багато говорив про проблеми із виділенням землі учасникам АТО. 

Проте найбільший резонанс викликала проблема, озвучена Геннадієм Джегуром. Він впевнено заявив, що Білоцерківтепломережа може не розпочати опалювальний сезон цієї зими і плану дій у міської влади наразі немає.
«Заборгованість населення та інших споживачів перед Тепломережею - 108 млн. грн, а заборгованість підприємства перед «Нафтогазом» та іншими контрагентами – 411 млн. грн. Навіть якщо всі боржники Тепломережі з нею розрахуються, у підприємства лишиться своїх боргів – 300 млн. грн! Отже це все наштовхує на думку, що опалювальний сезон 2019-2020 у нас під загрозою зриву. Контракти з керівниками комунальних підприємств заключає міський голова Геннадій Дикий. Це його безпосередня відповідальність. То що мер і його підлеглі роблять для того, щоб цю проблему вирішити? Не потрібно перекладати відповідальність свою на когось. Коли це питання піднімалося в кінці минулого року, не було плану виходу підприємства з кризової ситуації, просто змінили керівника. І тепер для порятунку підприємства знову мер буде просити депутатів виділити Тепломережі з бюджету мільйони гривень» - коментує Геннадій Джегур. 
Учасники заходу переконані, що труднощів в Білої Церкви багато, проте головна стратегія Геннадія Дикого наразі полягає в тому, щоб «намалювати губи» місту, а не вирішити реальні проблеми. І хоч успіх благоустрою міста очевидний, головне для мера – чути людей, а не шукати винних.  

Підхід мера привласнювати особисто собі всі заслуги та знімати з себе відповідальність за не доопрацювання депутати назвали щонайменше дивним. Голови фракцій наполягають на тому, що міський голова не лише обізнаний про всі аспекти управління містом, він погоджує, затверджує та приймає пряму участь у їх реалізації. Особисто підписує договори, накази, тому прекрасно усвідомлює наслідки своїх рішень. Саме тому, прагнення міського голови Білої Церкви звинуватити депутатів у власних помилках є безпідставним. 

Депутати Білоцерківської міської ради пов’язали таку стратегію поведінки мера із наближенням місцевих виборів. Вони припустили, що Геннадій Дикий перейшов у фазу активної підготовки до мерських перегонів і тому зараз, для нього головне - електоральний рейтинг. Простими словами, мер, вірогідно, просто тримається за посаду і намагається виплисти на новий термін, потопивши своїх колег-депутатів. Але чи здобуде він вдруге підтримку, а головне, довіру білоцерківців, відмовляючись брати на себе відповідальність за проблеми міста? 

Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
Новини партнерів
Купити квартиру Київ
Важливе