В Україні можуть обмежити використання води через відсутність снігу

Державне агентство водних ресурсів України може вперше обмежити права використання води через аномально теплі осінь і зиму.
В агентстві пояснюють, Україна вперше за 120 років опинилася в ситуації, коли гідрометеорологічні умови можуть спричинити обмеження прав у використанні води.
«Для цього у Держводагентства є всі законодавчі підстави», - наголосили в установі і послалися на статтю 45 Водного кодексу України, у якому йдеться про те, що у разі настання маловоддя права водокористувачів можуть бути обмежені або змінені умови водокористування, в тому числі скиди води через греблі ГЕС.
«Разом з тим зазначаємо, що у випадку прийняття таких заходів пріоритетність буде надаватися в забезпеченні питних і побутових потреб українців», - зауважують у Держагентстві. 
За інформацією Укргідрометцентру, нині на більшості річок України спостерігається низька водність.
«Відповідно, у цьому році на українських річках весняного водопілля не буде», - констатують у відомстві. 
У Держводагентства також зазначили, що маловоддя може призвести до пересихання малих річок.


Підпишіться на телеканал Крокус у вашому Facebook і Telegram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!   

Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
  • На Білоцерківщині зіткнулись "BMW" та моторолер: 2 людини загинули
  • У селі Фурси згорів ангар з автівками всередині
  • На Білоцерківщині затримали колаборанта
Новини партнерів
Важливе