СБУ припинила діяльність потужної хакерської мережі у Dark Net

Співробітники Служби безпеки України спільно з партнерами зі США припинили діяльність потужного хакерського угруповання. Про це на брифінгу повідомив т.в.о. Голови СБУ Іван Баканов.
Оперативники спецслужби встановили, що учасники угруповання на території України з 2007 року надавали віртуальні послуги хакерам та іншим злочинцям, створюючи їм умови для безперешкодного здійснення протиправної діяльності в інтернеті. Зловмисники використовували Dark Net – приховану від звичайних користувачів частину інтернет-мережі, де можливо анонімно придбати зброю, наркотики тощо.
- Уже кілька днів серед тих, хто не лише чув, але й користувався Dark Net, вирує паніка і намагання зв’язатися організаторами «абузостійкого» хостингу, який ми нещодавно нейтралізували в Одесі, оскільки було припинено діяльність сотні, а можливо тисячі, протиправних посягань в інтернеті на громадян України, США, Японії та Європи, їхніх органи влади та управління, об’єкти критичної інфраструктури, - уточнив Баканов.
Оперативники спецслужби встановили, що організатором угруповання є громадянин України, який свій перший хакерський досвід здобував у Москві в середині 2000-х. 
У 2007 році він розпочав надавати свої послуги хакерам всього світу через українські мережі, ретельно приховуючи фактичне місцезнаходження свого обладнання від правоохоронців і спецслужб будь-якої країни. Обладнання періодично знаходили українські, російські, американські правоохоронці, вилучали його, тимчасово припиняли діяльність, але хакерська група невдовзі продовжувала діяти.
На сьогодні угруповання нараховує близько десяти основних учасників та десятки посібників, посередників у низці країн світу, а також тисячі клієнтів. 
- За нашими оцінками, мова може йти про 40% російськомовного сегменту Dark Net, - заявив Баканов.
У США відносно затриманого висунуто обвинувачень загалом на п’ятдесят років ув’язнення. Він звинувачується у шахрайстві, несанкціонованому втручанні, крадіжці персональних даних і низці інших злочинів за американським кримінальним законодавством. 
В Україні організатору та ще одному учаснику угруповання оголошено підозру та обрано запобіжний захід - домашній арешт.
Незважаючи на складний механізм документування, пов’язаний із недосконалим вітчизняним законодавством у кіберсфері, оперативникам СБУ спільно зі слідчими Державного бюро розслідування та прокурорами Генеральної Прокуратури України вдалося зібрати необхідні докази щодо причетності фігурантів провадження до вчинення тяжких злочинів.
Під час слідчих дій на території приватного будинку поблизу Одеси правоохоронці відшукали справжній дата-центр із резервним автономним джерелом електроживлення, охороною, потужними каналами доступу до інтернет, який було ретельно приховано.
- З нього вилучено майже півтори сотні серверів, на яких розміщувались тисячі хакерських ресурсів, деякі з них залишились зашифрованими, багато ресурсів були налаштовані таких чином, щоб не зберігати слідів злочинної діяльності, - уточнив т.в.о начальника Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки Микола Кулешов.
Попереднє дослідження мережевого обладнання та оцінка діапазонів ІР-адрес, що використовувались угрупованням, вказує на мінімум три автономні системи, зарезервовані за підприємствами Російської Федерації.


Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
Новини партнерів
Купити квартиру Київ
Важливе