Заступниця Міністра юстиції Олена Висоцька, Посол Королівства Норвегія Ерік Сведал та керівник Проєкту NORLAU Сірі Фйортофт завітали у Білу Церкву, де відвідали модельний офіс пробації, відкритий наприкінці минулого року за підтримки Проєкту NORLAU.
Про це
повідомляє прес-служба Міністерства юстиції України.
«Пробація працює задля підвищення безпеки суспільства та є ефективною формою роботи з правопорушниками для забезпечення справедливого правосуддя. У модельному офісі – ідеальна атмосфера для того, щоб клієнт конфіденційно розповів про себе, своє оточення, потреби тощо», – зазначила Олена Висоцька.
Директор Центру пробації Олег Янчук показав гостям модельний офіс, який має спеціальні кімнати як для індивідуальної, так і для групової роботи з клієнтами пробації. Крім того, зазначив, що в офісі мають змогу працювати ще й представники місцевої влади та служби зайнятості.
Делегації України та Королівства Норвегія також відвідали Білоцерківську виправну колонію №35 – одну з двох пілотних установ Проєкту NORLAU «Шлях додому».
Олена Висоцька від імені української сторони подякувала Норвегії та Проєкту NORLAU за допомогу та підтримку реформи пенітенціарної системи України, за впровадження в державі сучасних інструментів та методик для ресоціалізації засуджених.
Для довідки: Норвезький проєкт міжнародної технічної допомоги на період до 2022 року реалізується в рамках підписаної у жовтні 2016 року угоди між Міністерством юстиції України і Міністерством юстиції та громадської безпеки Королівства Норвегія про співробітництво і надання підтримки у процесі впровадження повномасштабної служби пробації в Україні.
Проєкт сприяє розвитку національної системи пробації в Україні відповідно до міжнародних стандартів та передового світового досвіду в даній сфері, а також має на меті впровадження необхідної нормативно-правової бази й укріплення інституційної спроможності системи пробації через систематичне навчання персоналу та впровадження відповідних методик, програм і процедур.
NORLAU Проект Пробації передбачає застосування цілісного підходу, який відображає, що кримінальне правосуддя є комплексною системою, численні учасники якої мають співробітничати, координуючи свої зусилля, щоб забезпечити дотримання прав людини та принципів справедливості стосовно осіб, які перебувають у конфлікті з законом. Усі елементи проекту спрямовані на систематичне залучення органів системи кримінального правосуддя до роботи над важливими питаннями, що пов’язані з розвитком пробації та застосуванням альтернативних санкцій.