У Білій Церкві пропонують перейменувати площу ім. Петра Запорожця

У Білій Церкві, в районі Вокзальна розпочалися роботи з реконструкції площі Петра Запорожця. 

Згідно з тендерною системеою закупівель "Прозорро", вартість робіть становить 3 876 533,80 гривень, завершені вони мають бути до 15 листопада 2021 року. 

У технічній документації зазначається, що підрядник має демонтувати тротуарні плити та дорожні покриття, здійснити ремонт каналізаційних колодязів, установити новий бордюр, покласти тротуарну плитку тощо. 

Під час останньої сесії Білоцерківської міськради, яка відбулася вчора, 2 вересня, депутат міської ради Микола Гопайнич виступив із заявою щодо погруддя Петру Запорожцю, яке стоїть на площі, яку наразі реконструюють.

Зокрема, депутат висловив прохання до влади, щоб на площі Петра Запорожця, був демонтований пам’ятник революціонеру та сподвижнику В. І. Леніна Петру Запорожцю, натомість встановлений пам’ятник гетьману Івану Мазепі, який народився неподалік Білої Церкви у селі Мазепинці та зробив Білу Церкву фактично другою столицею Гетьманщини, оселившись в Білоцерківському замку. Наразі від діяльності Івана Мазепи у місті лишилася кам’яна Микільська церква, яку в 1706 році гетьман заклав спільно з білоцерківським полковником Костянтином Мокієвським. Також депутат запропонував перейменувати площу на честь Івана Мазепи.  

Читайте також: У Білій Церкві запрацюють ще дві камери автофіксації порушень ПДР. Розташування
​​

Міський голова відповів, що для перейменування площ і вулиць у місті діє комісія, а тому він попросить її розглянути це питання і виставити на громадське обговорення. А пам’ятник Петру Запорожцю, як роботу видатного скульптора Кавалерідзе, доречніше розмістити в музеї. Також цього року, за словами мера, продовжать реконструкцію площі Героїв Небесної Сотні, роботи на якій були призупинені через архітекторів. 

Для довідки: Петро Запорожець - російський революціонер, мав опінію в тодішньої влади як соратник В. Леніна по «Союзу визволення робітничого класу». 

Народився в Білій Церкві. 1886—1891 — навчався у Київському реальному училищі. З 1891 року був студентом Петербурзького технологічного інституту, де вступив до марксистського гуртка і в 1895 році під керівництвом В. І. Леніна брав участь у організації Петербурзького «Союзу боротьби за визволення робітничого класу» та був учасником центрального гуртка цього союзу. Вів соціал-демократичну пропаганду серед робітників у районах Нарвської та Московської застав.

У 1895 році приїжджав у Київ із організаційним завданням. У грудні 1895 року революціонера було арештовано та засуджено на п'ять років заслання. Перебуваючи в тюрмі, психічно захворів. З 1897 року перебував у київській Кирилівській психіатричній лікарні. Згодом — помер у лікарні у Вінниці. Рада Міністрів УРСР в лютому 1968 року ухвалила постанову про спорудження пам'ятника на батьківщині революціонера


Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
  • На Білоцерківщині зіткнулись "BMW" та моторолер: 2 людини загинули
  • У селі Фурси згорів ангар з автівками всередині
  • На Білоцерківщині затримали колаборанта
Новини партнерів
Важливе