Українські науковці заявили, що навчилися запобігати гострому запаленню легень при COVID-19

Українські науковці виявили речовини, які можуть впливати на розвиток гострого запалення легень при COVID-19.

Про це повідомив Інститут молекулярної біології і генетики (ІМБІГ) Національної академії наук України.

Цим дослідженням науковці ІМБІГ займаються спільно з Інститутом фізіології імені Олександра Богомольця. Учені кажуть, що хоча дослідження ще тривають, але їхні попередні результати є оптимістичними.

За оцінками науковців, підібрані сполуки є перспективними для створення медичних препаратів, які рятуватимуть від найнебезпечнішого наслідку COVID-19 — гострого респіраторного дистрес-синдрому (запального ураження легень).

Як це працює?

Підібрані сполуки впливають на фермент клітин крові — нейтрофільних гранулоцитів. Так вони блокують розвиток запального процесу.

Науковці пояснюють, що цей фермент гранулоцитів називається протеїнкіназа С бета. Він є ключовим для роботи нейтрофільних позаклітинних пасток, які здатні вловлювати та затримувати мікроби. 

Коли в наш організм потрапляє інфекція, гранулоцити вибухають, викидаючи в позаклітинний простір своє ядро, тобто ДНК. Нейтрофільні пастки — це сіті, «сплетені» з ДНК загиблих клітин крові. 

Проте під дією коронавірусу гранулоцити схильні до «масового самовбивства». Тобто нейтрофільних позаклітинних пасток, які мали б захистити організм, утворюється так багато, що вони призводять до його саморуйнування.

Упродовж майже півтора року вчені підібрали кілька сполук, які здатні пригнічувати здатність гранулоцитів до неконтрольованого утворення нейтрофільних позаклітинних пасток.

Науковці провели комп'ютерне моделювання для пошуку сполук із потрібною біологічною активністю та синтезували спрогнозовані сполуки. 

Зрештою від тестування на ізольованих лейкоцитах вчені перейшли до серії експериментів на живих організмах. 

Читайте також: На Київщині офіційно з’явився перший природний ліс.


Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Теги: COVID-19
Новини партнерів
  • У Білій Церкві на 14 років засудили молодика, який став "смотрящим" у СІЗО
    Детальніше...
  • Викрав ровер та здав до ломбарду: у Білій Церкві затримали крадія
    Детальніше...
  • Хотів надати РФ дані про українських силовиків: СБУ затримали зрадника на виїзді з України
    Детальніше...
Новини партнерів
Важливе