Потужні землетруси в Туреччині - кількість загиблих наближається до 1 тис та пошкоджена пам'ятка Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

У Туреччині сьогодні, 6 лютого, в обідню пору в зоні, де був землетрус - відбувся ще один дуже потужний поштовх.

Землетрус відбувся о 13:23 за місцевим часом та відчувався в багатьох провінціях Туреччини. 

Його інтенсивність, за даними Європейсько-середземноморської сейсмологічної служби, магнітуда була зафіксована на рівні 7,7, епіцентр був зафіксований в районі Кахраманмараш. За даними турецького сейсмологічного центру Kandilli, магнітуда землетрусу склала 7,5.

Новий землетрус відчувався також в Дамаску, Латакії та низці інших провінцій Сирії.

За останніми даними, внаслідок потужного землетрусу в Туреччині у понеділок вранці загинули 912 осіб, 5 385 отримали поранення. 

Новий потужний афтершок може призвести до ще більшої кількості руйнувань та жертв. 

Ранковий землетрус також завдав значних руйнувань та пошкоджень у Сирії. За останніми даними незалежної Сирійської обсерваторії прав людини, кількість загиблих там зросла до 400, поранених - понад 1000.

За словами президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана, землетрус, що стався у понеділок вранці, став найбільшим лихом в історії Туреччини після катастрофічного Ерзінджанського землетрусу 1939 року, коли загинули понад 33 тисячі людей.

Також один об'єкт Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО постраждав через землетрус в Сирії.

Також в результаті потужного землетрусу в ніч на 6 лютого 2023 року, постраждали кілька об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Зокрема, як пише турецьке видання Yeni Safak, на півдні Туреччини підземними поштовхами була зруйнована історична фортеця Газіантеп на пагорбі в центрі однойменного міста, яка бере свій початок ще з часів Хетської імперії (17 століття до нашої ери), коли тут з'явилося перше оглядове укріплення. У 2-3 століттях нашої ери, за Римської імперії, його перетворили на повноцінний замок. З тих пір його неодноразово розширювали і перебудовували, свій остаточний вигляд він прийняв в 2000 році. До сегоняшнего дня фортеця використовувалася як Панорамний музей оборони і героїзму Газіантепа.

Крім того, як повідомили у Головному управлінні старожитностей та музеїв Сирії, постраждала Цитадель Алеппо, що так само має статус пам'ятки Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Цей великий середньовічний укріплений палац в центрі старого міста Алеппо на півночі Сирії вважається одним з найстаріших і найбільших замків у світі. Використання пагорба Цитаделі почалося як мінімум в середині 3-го тисячоліття до нашої ери. За роки існування фортеці її займали багато цивілізацій, і все це відбилося на її зовнішньому вигляді. У 2010-х Цитадель сильно постраждала під час тривалої битви за Алеппо, але знову частково була відкрита для публіки на початку 2018 року.

Читайте також: Росія знищує українців і на культурному фронті - через напад рф постраждав 1271 об’єкт культурної інфраструктури 

Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
  • У Білій Церкві 11-річного хлопчика вразило струмом
    Детальніше...
  • На Білоцерківщині чоловік зґвалтував 16-річну дівчинку з вадами здоров’я
    Детальніше...
  • На Білоцерківщині рятувальники дістали тіло потопельника, який зник напередодні
    Детальніше...
Новини партнерів
Купити квартиру Київ
Важливе