У Тихий океан витікає радіоактивний плутоній

У бетонному куполі, яким накритий радіоактивний могильник на Маршаллових Островах, з'явилася тріщина, через яку в Тихий океан просочується радіоактивний плутоній. Про це пишуть американські медіа.
Згідно з даними, у могильнику поховані радіоактивні відходи, які накопичувалися в США в часи ядерних випробувань періоду холодної війни - у загальному 3100000 куб. фут, це приблизно обсяг 35-ти олімпійських басейнів.
У період з 1946 по 1958 рік США підірвали 67 ядерних бомб на Маршалових островах, потім зібрали опромінений і заражений грунт із поверхні островів в одну з пустот, яка залишилася після ядерного вибуху, змішали її з бетоном і залили бетоном зверху. Отриманий могильник назвали the Tomb, або «Гробниця».
Проте внаслідок глобального потепління і збільшення рівня води, могильник дав тріщину. У неї потрапляє вода та вимиває плутоній в море. Рівень океану на Маршаллових Островах підвищується на 7,62 мм щорічно.
Влада Маршаллових Островів вже звернулася до США за допомогою, але Вашингтон заявив, що відповідальність за «Гробницю» тепер несуть Маршаллові Острови.
Також у могильнику поховані не тільки опромінений грунт, а й радіоактивний металобрухт із інших тихоокеанських полігонів та 130 тонн зараженої землі з американського штату Невада.
Дослідження, проведене вченими з Колумбійського університету в липні цього року, показало, що рівень радіації на Маршаллових Островах вище, ніж у Чорнобилі.
Водночас екперти попереджають, що наприкінці століття острови і «Гробниця» можуть бути затопленими. Під тиском води бетонний купол трісне, відкривши шлях ядерним відходам у Тихий океан.

Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
Новини партнерів
Купити квартиру Київ
Важливе