Українці ризикують залишитися без питної води

Україна має один із найнижчих в Європі показників забезпеченості водою. За прогнозами фахівців, за 20-30 років країні доведеться імпортувати питну воду, пише Зелений фонд.
За оцінками експертів, в Україні вже спостерігється так званий водний стрес – це коли щорічний доступ до водних ресурсів менше за 1,7 тис. куб. м на людину.
Сьгодні є лише 1 тис. куб. м внутрішніх вод на 1 українця.
Для порівняння, у Швеції та Німеччині – 2,5 тис., Франції – 3,5 тис., Великобританії – 5 тис. куб. м.
З посиленням глобального потепління проблема значно загостриться. Зими малосніжні, а дощі – здебільшого сильні, але короткі, тому підземні води погано поповнюються. Гідрогеологічна посуха – ситуація, коли вода не потрапляє в глибокі шари ґрунту і не наповнює підземні джерела, наголошують експерти.
При цому за останні 30 років в Україні висохли 10 тис. річок!
ООН визнає дефіцит води проблемою №1 у світі. Сьогодні 2,6 мільярда людей на землі взагалі не мають доступу до чистої природної питної води. 39 країн світу отримують більшу частину необхідної їм води з транскордонних джерел. За останні 50 років через воду було 37 серйозних міжнародних конфліктів із застосуванням сили. До 2025 року 3,2 мільярда жителів планети будуть страждати від нестачі прісної води.

Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
  • На Білоцерківщині зіткнулись "BMW" та моторолер: 2 людини загинули
  • У селі Фурси згорів ангар з автівками всередині
  • На Білоцерківщині затримали колаборанта
Новини партнерів
Важливе