Кабмін зняв обмеження на зростання тарифів на опалення і гарячу воду

Кабінет міністрів прийняв рішення «Про визнання таким, що втратив чинність постанови від 26 червня 2019 року №560», яким встановлювався граничний тариф на опалення і гаряче водопостачання. Про це повідомляє прес-служба Міністерства енергетики та навколишнього середовища.
Постановою №560 уряд Володимира Гройсмана визначив граничні тарифи на послугу з теплопостачання для населення на рівні 1,4 тис грн за 1 Гкал (при наявності приладів обліку) і 35,21 грн за 1 кв. м (без приладів обліку). Також постановою встановлювалися граничні тарифи на послугу гарячого водопостачання: 83,66 грн за кубометр (при підключенні рушникосушок) і 75,74 грн за кубометр (при відсутності рушникосушок).
Обмеження повинні були спонукати місцеву владу вкладати кошти місцевих бюджетів на модернізацію ЖКГ.
Нині у Кабміні стверджують, що скасування постанови «забезпечить стале проходження опалювального сезону і усуне загрозу відключення міст від газу через економічно необгрунтовані тарифи».
У Міненерго також заявили, що встановлення граничних тарифів на опалення і гарячу воду суперечить вимогам МВФ.
Крім того, з проханням скасувати обмеження до прем'єр-міністра звернулася Асоціація міст України.
За оцінкою уряду, граничні ставки тарифів призвели б до додаткових витрат місцевих бюджетів на час опалювального сезону 2019/2020 року на суму 7 млрд грн.

Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
  • На Білоцерківщині зіткнулись "BMW" та моторолер: 2 людини загинули
  • У селі Фурси згорів ангар з автівками всередині
  • На Білоцерківщині затримали колаборанта
Новини партнерів
Важливе