На Чернігівщині археологи знайшли козацький манок періоду Гетьманщини

Під час розкопок біля Іллінської церкви у селищі Короп Чернігівської області археологи виявили знахідку, яку датують кінцем ХVIII ст., – вилитий із бронзи манок для заманювання птахів під час полювання, пише День.
Про знахідку повідомила керівник археологічної експедиції, доцент інституту історії, етнології та правознавства Національного університету «Чернігівський колегіум імені Шевченка» Олена Черненко.
Манок належить до періоду Гетьманщини й належав, очевидно, комусь із козацької старшини.
За словами археолога, розкопки біля пам’ятки національного значення – Іллінської церкви в Коропі – проводились у межах Мезинської археологічної експедиції. Головна мета цієї роботи – дослідження мало вивченого храму, встановлення дати початку його будівництва.
У розкопі біля церкви учасники експедиції знайшли також монети XVІІ століття, намистинку, кераміку. Манок у формі вершника на павичеві виявився найцікавішим артефактом і спочатку здався люлькою для куріння індивідуального виробництва.
Після дослідження й реставрації манок та інші знахідки доповнять колекцію Коропського історико-археологічного музею.

фото: koropska-gromada.gov.ua 

Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
Новини партнерів
Купити квартиру Київ
Важливе