Українські виші відмовляються від Telegram та переходять на WhatsApp.
З 11 листопада Київський національний університет імені Тараса Шевченка офіційно припиняє використання месенджера Telegram у службових цілях. Рішення затверджено наказом ректора навчального закладу.
Які ще університети забороняють Telegram
Месенджером Telegram на робочих пристроях заборонили користуватися викладачам Львівського університету імені Івана Франка. Обмеження почало діяти з 1 листопада. Тобто тепер заборона популярного месенджеру Telegram поширюється не лише на держслужбовців, а й на викладачів вишів.
Зокрема, у наказі ректора Володимира Мельника йдеться, що викладачам Львівського університету заборонено передавати робочу інформацію через Telegram чи комунікувати там по роботі.
Telegram заборонено у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича. Зокрема, в учбовому закладі вирішено:
- Заборонити передавати інформацію, пов’язану з роботою університету, та здійснювати службову комунікацію через месенджер Telegram.
- Заборонити встановлення та використання Telegram або його вебверсії на службових та особистих комп'ютерах, що застосовуються для роботи.
- Припинити використання службових облікових записів Telegram (каналів, ботів тощо) та видалити посилання на них з вебсайту і соцмереж університету.
- Запровадити технічні заходи для обмеження доступу до месенджера.
- Розпорядження про заборону Telegram 6 листопада опублікував Київський столичний університет імені Бориса Грінченка.
Схожим чином вчинили в Українському католицькому університеті. Заступник декана факультету прикладних наук УКУ, співзасновник Prometheus Олексій Молчановський в коментарі DOU розповів, що в навчальному закладі запровадили заборону Telegram. Обмеження запроваджується згідно з розпорядженням ректора «обмежити використання месенджера Telegram для офіційної комунікації УКУ з абітурієнтами, студентами, випускниками та працівниками».
Начальниця центру медіакомунікацій Національного авіаційного університету Ірина Мельник повідомила, що в університеті також діє заборона на використання месенджера. Наразі вона розповсюджується тільки на внутрішні комунікації. Тобто не може бути робочих чатів з колегами чи партнерами, в яких можуть обговорюватися будь-які робочі питання. Стосовно обмеження зовнішніх комунікацій рішення ще не прийняте.
В Сумському державному університеті повідомили, що заборони немає і для особистого листування її і не буде. Проте низка внутрішніх процесів вже переходить до WhatsApp.
Нагадаємо, 19 вересня на засіданні Національного координаційного центру кібербезпеки прийняли рішення обмежити використання Telegram в органах державної влади, військових формуваннях, на об’єктах критичної інфраструктури.
Читайте також:
У Білій Церкві чиновники опановують англійську за рахунок бюджету