"Укрспирт" не відвантажує сировину виробникам алкоголю

Держпідприємство "Укрспирт" з липня припинило відвантажувати спирт українським виробникам алкогольної продукції. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".
Із 1 липня набули чинності положення Податкового кодексу, які передбачають, що «Укрспирт» і покупці повинні зареєструвати поставку спирту в реєстрі товарно-транспортних накладних, проте реєстрація накладної на вивезення спирту виключена з Податкового кодексу.
Таким чином, "Укрспирт" не може оформити накладні, а штраф за поставку спирту без належної документації складає 200% від вартості поставки, мінімум - 15 тисяч гривень.
За даними асоціації "Укрводка", вже 5 днів "Укрспирт" не відвантажує спирт компаніям - виробникам алкоголю.
Також закон вимагає наявність витратомірів - лічильників етилового спирту - в акцизних складах, біля яких виробляється спирт, на кожному місці отримання і відпуску спирту.
Згідно з держреєстром витратомірів, до нього повинна вноситися інформація щодо відповідності таких приладів вимогам законодавства. Вимоги повинні бути прописані в Технічному регламенті законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, але там немає ні слова про витратоміри.
Нагадаємо, що Державна виконавча служба заарештувала рахунки держпідприємства "Укрспирт" в межах примусового стягнення з компанії штрафів на загальну суму понад 186 мільйонів гривень.

Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
  • На Білоцерківщині зіткнулись "BMW" та моторолер: 2 людини загинули
  • У селі Фурси згорів ангар з автівками всередині
  • На Білоцерківщині затримали колаборанта
Новини партнерів
Важливе