Інфляція у 2019 році склала 4,1%: що та на скільки подорожчало

У грудні 2019 року в Україні вперше за останні роки зафіксували зниження інфляції.

У підсумку за рік інфляція склала всього 4,1%, або більш ніж удвічі нижче, ніж в грудні 2018 року. Для порівняння, у 2018 році інфляція в Україні складала 9,8%, у 2017 році — 13,7%, у 2016 році — 12,4%, а у 2015 році — 43,3%.

Загалом у 2019 році харчові продукти подорожчали на 4,8%: найбільше здорожчали фрукти — на 18,8%, хліб — на 9,7%, сир — на 7,7%. Водночас яйця подешевшали на 14,6%, а соняшникова олія — на 1,4%. Алкогольні та тютюнові вироби за рік подорожчали на 13%, а одяг та взуття навпаки подешевшали — на 2,3%.

Зниження в грудні тарифів на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 2,3% відбулося за рахунок зниження цін на природний газ на 11,2%. 

У Національному банку України заявили, що сповільнення інфляції до 4,1% у 2019 році стало можливим завдяки зміцненню курсу гривні. 

"Ключовим чинником суттєвого уповільнення зростання споживчих цін було зміцнення обмінного курсу гривні. Воно відбувалося з огляду на високий інтерес інвесторів до гривневих фінансових інструментів, ураховуючи їхню привабливу дохідність на тлі тривалого періоду макроекономічної стабільності, а також загальне зростання продуктивності української економіки", - заявили в НБУ.

Детільніше дивіться у нашому сюжеті: 


Читайте нас у Facebook і Telegram. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!  

Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
  • У Білій Церкві на 14 років засудили молодика, який став "смотрящим" у СІЗО
    Детальніше...
  • Викрав ровер та здав до ломбарду: у Білій Церкві затримали крадія
    Детальніше...
  • Хотів надати РФ дані про українських силовиків: СБУ затримали зрадника на виїзді з України
    Детальніше...
Новини партнерів
Важливе