МОЗ оприлюднило правила безпечної відпустки

Готуючись до очікуваного відпочинку, важливо подбати не лише про квитки та місця в готелі, а й про своє здоров’я. Докладну медичну пам’ятку для туриста підготувало МОЗ і спільнота "Мікроб і я". 
1. Дізнайтеся про можливі інфекційні ризики, притаманні для цього регіону
Перед відпускою ознайомтеся з базовою інформацією щодо санітарно-епідеміологічної ситуації в країні можна на сайті МЗС: https://bit.ly/2Eej5cH
2. Уточніть у свого лікаря, чи не потрібно зробити додаткові щеплення 
Подбайте про медичне страхування - воно може допомогти у критичній ситуації. Намагайтеся також уникати хворих людей, прибувши до нової країни.
3. Подбайте про аптечку
Перелік необхідних медикаментів залежить не лише від стану вашого здоров’я, а й від санітарно-епідеміологічної ситуації в країні чи регіоні куди їдете. Візьміть з собою знеболювальні, антисептик та засіб для захисту від сонця.
4. Пийте лише воду в пляшках
Якщо такої можливості немає, воду потрібно кип’ятити.
5. Не ковтайте воду в басейні
Опитування Американської ради з питань якості води та здоров’я свідчить, що більш ніж половина людей не приймають душ перед тим, як зайти в басейн. Кожен четвертий зізнався, що хоч раз ходив в туалет, не виходячи з басейну. 17% опитаних визнали, що діарея не зупинить їх від користування басейном.
6. Не ігноруйте правила
Уважно читайте попереджувальні таблички, дотримуйтеся законів і правил — вони можуть вберегти вас, наприклад, від отруйних павуків чи змій.
7. Тримайтеся на відстані від тварин, особливо диких
Не годуйте їх із рук. Якщо вас вкусила дика тварина, негайно зверніться по медичну допомогу. 
8. Подбайте про захист від комах, змій і кліщів
Плануючи відпочинок на природі, обирайте одяг, який максимально закриває тіло. 
9. Не робіть татуювання, манікюр та інші салонні послуги у закладах, які не викликають довіри
Краще утриматися від нового манікюру, але не наражати себе на небезпеку. Через кров передаються небезпечні хвороби: ВІЛ, гепатит B та С. Вони передаються також статевим шляхом, тому варто пам’ятати про контрацепцію.
10. Дбайте про гігієну
Якщо не впевнені в якості прибирання в готелі, продезінфікуйте вимикачі та ручки дверей. Пульт від телевізора краще відразу помістити в поліетиленовий пакет. Не забувайте регулярно мити руки руки та дезінфікувати свій мобільний телефон.
11. Чистіть овочі і фрукти
Овочі та фрукти краще не лише мити, а й чистити, якщо маєте найменші сумніви щодо якості води.
12. Уникайте вуличної їжі
Будьте обережні з вуличною їжею, особливо з морепродуктами. Наприклад, рифова риба може містити сигуатоксин (токсин деяких водоростей, які живуть біля рифів і якими харчується риба). Уникайте також страв із недостатньою термічною обробкою - стейк із кров’ю, яйця-пашот, шашлик.
13. Підготуйтеся до джетлагу
Джетлаг є нормальною реакцією нашого організму на різку зміну часового поясу, але до цього стану можна підготуватися, щоб він швидше минув. Перед перельотом варто достатньо відпочивати, почати поступово підлаштовуватися під "новий" режим та розслаблятися перед тим, як лягти спати.

Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
  • У Білій Церкві на 14 років засудили молодика, який став "смотрящим" у СІЗО
    Детальніше...
  • Викрав ровер та здав до ломбарду: у Білій Церкві затримали крадія
    Детальніше...
  • Хотів надати РФ дані про українських силовиків: СБУ затримали зрадника на виїзді з України
    Детальніше...
Новини партнерів
Купити квартиру Київ
Важливе