Легендарна 72 гвардійська механізована дивізія святкує 78-ту річницю створення

Сьогодні, 16 січня 72 окрема механізована бригада ім. Чорних Запорожців святкує 78-ту річницю створення. 

72-га гвардійська механізована дивізія була створена в 1941 році, в найважчі дні Другої світової війни. Бригада брала участь у Сталінградській битві (за що отримала звання гвардійської), і основним завданням мала звільнення української території від гітлерівського фашизму. Після розпаду Радянського Союзу й відновлення незалежності України, на основі неї було створено 72-гу механізовану дивізію Збройних сил України, яку в 2002 році було переформовано в 72-гу окрему механізовану бригаду. 

До 2017 року бригада носила почесне найменування «Красноградсько — Київської». А 23 серпня 2017 року, з метою відновлення історичних традицій національного війська щодо назв військових частин, зважаючи на зразкове виконання поставлених завдань, високі показники в бойовій підготовці та з нагоди 26-ї річниці незалежності України, указом Президента України Петра Порошенка бригаду названо на честь Чорних Запорожців.

Телеканал Крокус вітає військовослужбовців 72-ої ОМБр ім. Чорних Запорожців з 78-ою річницею створення гвардійської механізованої дивізії! Від щирого серця дякуємо вам за терпіння, мужність, відданість своїй країні. Здоров'я вам, сили, Божого благословення. Низько вклоняємось вашим матерям, за те, що виховали справжніх патріотів!  

Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
  • У Білій Церкві на 14 років засудили молодика, який став "смотрящим" у СІЗО
    Детальніше...
  • Викрав ровер та здав до ломбарду: у Білій Церкві затримали крадія
    Детальніше...
  • Хотів надати РФ дані про українських силовиків: СБУ затримали зрадника на виїзді з України
    Детальніше...
Новини партнерів
Важливе