9 січня на позачерговому засіданні 88 сесії БМР депутати внесли зміни до рішення міської ради від 20 грудня 2019 р. № 4768-86-VII «Про бюджет м. Біла Церква на 2020 рік»: розподілили бюджет розвитку, який в цілому становить на початок 2020 року 276,8 млн грн.
Пожежна безпека
Варто зауважити, що нарешті закладені кошти на ремонт системи автоматичної пожежної сигналізації. Міська влада зрозуміла таку необхідність лише після того, як пожежники звернулися до судів, а суди періодично виносили рішення про заборону діяльності низки освітніх та медичних закладів міста. Зокрема, у 2018 році суд виніс заборону на діяльність школи № 12 та ЦТДЮ «Соняшник», у 2019-му — міської лікарні № 1.
Отже, закладені кошти на пожежну безпеку у дитячих садочках № 4, 13, 19, 31 на загальну суму 1,8 млн грн; у школах № 16, 7, 12, а також БНВО «Ліцей-МАН» на загальну суму 2 млн грн;у міській лікарні № 1 та Білоцерківському пологовому будинку на загальну суму 3,4 млн грн. Хоча загальна потреба освітніх закладів у коштах на протипожежну безпеку становить 70 млн, а на медицину — 53,6 млн грн. Проте таких коштів немає.
Витрати на благоустрій
А от на інші цілі є. Найбільші суми у бюджет розвитку планується витратити на об’єкти інфраструктури, що не дивно перед місцевими виборами, які відбудуться у 2020 році. Адже виборцям дуже подобаються алеї, нові спортивні та дитячі майданчики, відремонтовані тротуари та прибудинкові території.
Капітальний ремонт доріг — 34,2 млн грн.
Капітальний ремонт прибудинкових територій — 20,7 млн грн.
Капітальний ремонт тротуарів — 14,6 млн грн
Витрати на алеї та доріжку вздовж р. Рось– 11,1 млн грн.
Капітальний ремонт дитячих майданчиків біля багатоповерхівок — 10,7 млн грн.
Капітальний ремонт спортивних майданчиків біля багатоповерхівок — 4,6 млн грн.
Ремонт житлового фонду
Капітальний ремонт житлового фонду — 3,7 млн грн.
Капітальний ремонт гуртожитків — 2,5 млн грн.
Капітальний ремонт ліфтів — 2,1 млн грн.
Встановлення теплових лічильників — 335 тис. грн.
Безпека, освітлення, міст
Програма «Безпечне місто» — 7,15 млн грн.
Капітальний ремонт мосту через р. Рось, вул. Дружби — 7 млн грн.
Капітальний ремонт 5 зупинок громадського транспорту — 1,2 млн грн.
Реконструкція вуличного освітлення та освітлення пішохідних переходів — 5,8 млн грн.
Поповнення статутного капіталу КП БМР «Тролейбусне управління» — 5 млн грн.
Реконструкція перехрестя проспекту Князя Володимира та вул. Павличенко– 3 млн грн.
Спорудження пам’ятника Героям Небесної Сотні з реконструкцією площі по однойменній вулиці — 3 млн грн.
Медицина та освіта
Закупівля комп’ютерної техніки та обладнання для навчання — 5,6 млн грн.
Закупівля комп’ютерної техніки, медичного обладнання, ремонт амбулаторій, лікарень, поліклінік — 34,3 млн грн.
Капітальний ремонт садочків — 9,5 млн грн, капітальний ремонт шкіл — 7,8 млн грн, будівництво об’єктів освіти — 5,1 млн грн.
Культура та спорт
Ремонт бібліотек, шкіл мистецтв, придбання комп’ютерної техніки — 2,7 млн грн.
Ремонти спортивних шкіл, придбання комп’ютерної техніки — 2,9 млн грн.
Юрій Петрик, депутат БМР, начальник управління освіти і науки БМР
«Я депутат не першого скликання. Тому добре знаю, що при попередніх складах міськради були такі домовленості, які передбачали, скільки коштів на яку галузь має витрачатися із бюджету розвитку. Раніше на освіту закладали 20%. Наразі такі домовленості порушені. Зрозуміло, що проблем, які треба вирішити, значно більше, ніж ми маємо коштів загалом у міському бюджеті. Тому завжди визначають пріоритетні напрямки. Зокрема, серед таких об’єктів, які гостро потребують фінансування є ремонти дахів школи № 4, гімназії № 2 та колегіуму. Адже йде весна, а дахи — в жахливому стані. Попередньо кошти на такі об’єкти були закладені. Проте 9 січня перед початком сесії я отримав проєкт бюджету, де цих об’єктів уже немає. Ніхто не пояснює, чому їх виключили. Для мене такий підхід неприйнятний.»
Володимир Вовкотруб, депутат БМР
«Я вважаю, що бюджет не збалансований. У нас не закладені кошти на освіту на протипожежний захист достатньою мірою. Про заклади позашкілля взагалі в цьому плані ніхто не згадує. А там же навчаються діти! Весь бюджет зводиться до того, що „фарбуємо губи“ місту, за рахунок видатків на освіту, медицину, спорт, культуру. Ремонти в школах здійснюються за рахунок батьків, а в цей час у місті продовжують класти плитку. Окреме питання — будівництво притулку для тварин. І на цей рік не закладено коштів на притулок. Хоча це була передвиборча обіцянка міського голови, ми неодноразово збиралися з волонтерами за круглим столом і спільно з міською владою говорили, що цей притулок потрібен.»
Людмила Полях