Астронавти вперше спекли печиво у космосі

Астронавти Крістіна Кох і Лука Пармітано стали першими, хто приготував у космосі печиво. Їхнім завданням було випробувати на Міжнародній космічній станції піч, розраховану на приготування їжі в умовах мікрогравітації.
П’ять пряників астронавти приготували наприкінці грудня, їх відправили на Землю у капсулі SpaceX. Як виявилося, на приготування печива у космосі йде більше часу, ніж на Землі, де процес займає близько 20 хвилин при температурі 150 градусів Цельсія.
Перший космічний пряник пекли близько 25 хвилин, але тісто все одно було сирим.
Другий - 75 хвилин. Пряник вийшов кращим, але все ще не ідеальним.
Четвертий і п'ятий пряники, які визнали найвдалішими на вигляд, пекли 120 і 130 хвилин відповідно (пізніше їх залишили охолоджуватися). Аромат свіжого печива йшов від усіх пряників, крім першого.
Капсула SpaceX з печивом прибула на Землю 7 січня 2020 року, але про результати експерименту оголосили тільки через два тижні. Продукт ретельно вивчають у лабораторії, щоб дізнатися, чи не шкідливо їсти печиво, приготоване у космосі, пише The Guardian.

Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
  • На Білоцерківщині зіткнулись "BMW" та моторолер: 2 людини загинули
  • У селі Фурси згорів ангар з автівками всередині
  • На Білоцерківщині затримали колаборанта
Новини партнерів
Важливе