Харчування в школах не відповідає нормам – Держпродспоживслужба

Меню у закладах загальної середньої освіти на 25% не відповідають нормам. Про це заявили у Держпродспоживслужбі.
Торік спеціалісти проаналізували майже 8 тис. примірників щоденних шкільних меню - із них у 25% виявлено порушення виконання норм натурального харчування.
У Держпродспоживслужбі вважають, недотримання перспективних меню в закладах освіти спричинене, зокрема, обмеженим асортиментом харчових продуктів.
«У раціоні харчування дітей недостатньо молока, масла вершкового, сметани, сиру кисломолочного, яєць, фруктів, соків, овочів, риби, м’яса (виконання норм харчування з основних продуктів тваринного походження забезпечено лише на 40-60%). Калорійність добового раціону переважно забезпечується за рахунок продуктів з високим вмістом вуглеводів (цукор, крупи, макаронні вироби, рослина олія), внаслідок чого не дотримується необхідне співвідношення в харчуванні дітей біохімічних складових раціону (білки, жири, вуглеводи), що свідчить про нераціональне та незбалансоване харчування дітей», - йдеться у повідомленні.
Протягом 2020 року у школах служба має намір ввести в меню сучасні страви.

Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
  • На Білоцерківщині зіткнулись "BMW" та моторолер: 2 людини загинули
  • У селі Фурси згорів ангар з автівками всередині
  • На Білоцерківщині затримали колаборанта
Новини партнерів
Важливе