В Україні зафіксували перший випадок коронавірусу

Йдеться про новий китайський коронавірус COVID-19

В Україні офіційно зареєстрували перший випадок захворювання коронавірусною інфекцією. Про це під час брифінгу у Кабінеті міністрів  повідомив заступник міністра охорони здоров'я, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко. 

Випадок зафіксували в Чернівецькій області в чоловіка, який повернувся в Україну з Італії, з пересадкою в Румунії.

"26 лютого чоловік повертався через румунський аеропорт. У румунському аеропорту було проведено температурний скринінг, температура у людини була нормальна. Після цього він через державний прикордонний пункт в’їзду в Україну повернувся до Чернівецької області", - розповів Ляшко.

За його словами, у Чернівецькій області чоловікові також було додатково проведено температурний скринінг, взято опитувальник на особу і також повідомлена пам’ятка про самоізоляцію, оскільки людина подорожувала країнами, у яких було зареєстровано випадки коронавірусу.

"Сім’я, яка подорожувала, це були чоловік і жінка, вони самоізолювалися, і буквально через 2 дні після самоізоляції у людини з’явилися симптоми, які говорили про те, що може виникнути хвороба коронавірусної інфекції. Він за алгоритмом, який затверджений, і є на території всієї країни, по пам’ятці самоізоляції звернувся за консультацією до сімейного лікаря", - зазначили в МОЗ.

Після цього чоловік отримав у сімейного лікаря консультації і продовжував їх виконувати, побажання або рекомендації лікаря, до 29 числа, коли на ніч не з’явилися певні симптоми, які потребували додаткової консультації в інфекційній лікарні. Була викликана "швидка", приїхала бригада, яка визначена управлінням охорони здоров’я саме для виїзду і транспортування хворих з підозрою на коронавірусну інфекцію.
Потім хворий був доставлений до визначеної госпітальної бази, яка визначена наказом управління охорони здоров’я Чернівецької області. Під час медичного огляду були забрані біологічні для досліджень.
 
"Спочатку у неділю 1 березня було проведено тестування швидкими тестами на грип А і Б, після цього було проведено тестування на грип методом полімеразної ланцюгової реакції і забрано проби, які доставлені до вірусологічної лабораторії у Центр громадського здоров’я МОЗ", - додав Ляшко.

МОЗ України почало працювати з особами, які контактували з хворим. За словами Ляшка, їх не багато.

"Вчора я говорив, що у нас є 4 випадки з підозрою, сьогодні ця підозра підтвердилася в однієї людини. Усі матеріали і зразки додатково передані до вірусологічної лабораторії ВООЗ. Випадок зареєстрований в Україні, і ми розпочали працювати з контактними особами, з якими контактувала ця людина. Контактних осію небагато, про всіх відомо місцевим епідеміологам, і зараз вони реально працюють з контактними особами. Усі інші перебувають у режимі самоізоляції", - підсумували в МОЗ.

Найближчий контактний – це дружина, оскільки вони разом подорожували, разом повертались і разом перебували в самоізоляції. Дружина сьогодні перебуває в самоізоляції, в своїй квартирі і без будь-яких симптомів гострих респіраторно-вірусних хвороб. З нею на контакті постійно медпрацівник – і в разі появі симптомів буде взято зразки на дослідження, у разі підтвердження буде госпіталізація.

Люди дослухались до рекомендацій Міністерства охорони здоров'я, які прописані в пам’ятці, – і після повернення з Італії вони не проводили зустрічі зі своїми близькими, були самоізольовані в своїй квартирі.

"Хворий знаходиться у визначеній госпітальній базі, стан його стабільний. Якщо подивитись по стандартах надання медичної допомоги, то його можна було б і не госпіталізувати, можна було б надавати допомогу і на дому. Але в зв’язку з тим, що це перший випадок, а наше завдання – локалізувати і унеможливити передачу всередині країни, то його госпіталізовано до лікарні." - зазначив Ляшко. 


Підпишіться на телеканал Крокус у вашому Facebook і Telegram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!   
 


Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
  • Викрав ровер та здав до ломбарду: у Білій Церкві затримали крадія
    Детальніше...
  • Хотів надати РФ дані про українських силовиків: СБУ затримали зрадника на виїзді з України
    Детальніше...
  • Вдарив батька ножем у груди: У Білій Церкві затримали 21-річного молодика
    Детальніше...
Новини партнерів
Важливе