Національна комісія з реабілітації на своєму першому засіданні реабілітувала 90-річного Івана Мирона з Закарпаття. Про це повідомила прес-служба Українського інституту національної пам'яті.
Наразі в Україні працюють 18 регіональних комісій із реабілітації, в решті областей - вони на завершальній стадії створення.
Регіональні комісії вже розпочали роботу і надіслали на розгляд Нацкомісії 51 справу про реабілітацію осіб, постраждалих від політичних репресій в Україні.
В Українському інституті національної пам'яті нагадали, торік у травні набув чинності закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення процедури реабілітації жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років».
«Попередній закон «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні», який ухвалили ще в радянській Україні, не враховував прав людей, які постраждали через несправедливе засудження за політичними, класовими, соціальними та релігійними мотивами», - зазначили в Інституті.
Нацкомісія з реабілітації надає статус реабілітованих особам, постраждалим від політичних репресій комуністичного та тоталітарного режимів Україні.
Іван Мирон досі лишався єдиним, хто відбув у таборах ГУЛАГу усі 25 років, і з кого не зняли обвинувачення в державній зраді.
Сьогодні чоловікові – 90.
Він став одним із небагатьох українців, хто дожив до моменту визнання державою правдивості своєї боротьби за вільну Україну. Більшість із тих, чиї справи розглянула Нацкомісія, отримали цей статус посмертно.