Нацкомісія з реабілітації жертв комуністичного режиму запрацювала в Україні

Національна комісія з реабілітації на своєму першому засіданні реабілітувала 90-річного Івана Мирона з Закарпаття. Про це повідомила прес-служба Українського інституту національної пам'яті.
Наразі в Україні працюють 18 регіональних комісій із реабілітації, в решті областей - вони на завершальній стадії створення. 
Регіональні комісії вже розпочали роботу і надіслали на розгляд Нацкомісії 51 справу про реабілітацію осіб, постраждалих від політичних репресій в Україні.
В Українському інституті національної пам'яті нагадали, торік у травні набув чинності закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення процедури реабілітації жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років». 
«Попередній закон «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні», який ухвалили ще в радянській Україні, не враховував прав людей, які постраждали через несправедливе засудження за політичними, класовими, соціальними та релігійними мотивами», - зазначили в Інституті.
Нацкомісія з реабілітації надає статус реабілітованих особам, постраждалим від політичних репресій комуністичного та тоталітарного режимів Україні.
Іван Мирон досі лишався єдиним, хто відбув у таборах ГУЛАГу усі 25 років, і з кого не зняли обвинувачення в державній зраді.
Сьогодні чоловікові – 90.
Він став одним із небагатьох українців, хто дожив до моменту визнання державою правдивості своєї боротьби за вільну Україну. Більшість із тих, чиї справи розглянула Нацкомісія, отримали цей статус посмертно.

Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
  • На Білоцерківщині зіткнулись "BMW" та моторолер: 2 людини загинули
  • У селі Фурси згорів ангар з автівками всередині
  • На Білоцерківщині затримали колаборанта
Новини партнерів
Важливе