На упаковках ліків із осені друкуватимуть спеціальний 2D код

У рамках боротьби з підробками ліків із осені в Україні на упаковках препаратів друкуватимуть спеціальний 2D код. Його наноситимуть під час виробництва на заводі, а дані вноситимуть до єдиної державної системи моніторингу обігу лікарських засобів., повідомляє Association4U.
Як зазначають у міністерстві охорони здоровʼя, кодування дозволить відстежувати весь ланцюжок постачання ліків – від виробництва чи імпорту, до продажу в аптеці, що допоможе вчасно реагувати на порушення. 
Перевірка ліків на підробку стане доступною для українців завдяки мобільному додатку. Після сканування коду з упаковки, на екрані з’явиться інформація, фальсифікований препарат чи ні, потрапив він на прилавок з дотриманням чи порушенням норм.
Раніше в Україні створили безкоштовний мобільний додаток «Ліки контроль». Він допомагає захистити споживачів не тільки від підробок, а й від безальтернативних призначень лікарів.


Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
  • На Білоцерківщині зіткнулись "BMW" та моторолер: 2 людини загинули
  • У селі Фурси згорів ангар з автівками всередині
  • На Білоцерківщині затримали колаборанта
Новини партнерів
Важливе