У Рівненській області знайшли масові поховання жертв НКВС

У Рівненській області на території колишньої в'язниці під час ремонтних робіт знайшли масові поховання жертв НКВС - 19 скелетів, у чотирьох з яких - сліди вогнепального поранення, повідомляє 5 канал.Останки людей виявили на території колишньої Дубенської тюрми НКВС. Нині у цьому приміщенні базуються військові. Занедбану територію віддали під казарми на початку цього року.
- На даний час тут проводяться регламентні роботи по облаштуванню військового містечка та переобладнанню приміщень під військову частину, - розповів військовослужбовець.
Останки людей розкопали під час ремонту каналізації. Після досліджень фахівці з'ясували  - це рештки знищених НКВесниками політв'язнів, яких масово розстріляли перед взяттям міста нацистами.
- Ще до приходу німецької окупації в Дубно, там відбулися розстріли. Напередодні 22 червня. Розстріляли за різними свідченнями, 527-529 жителів. Кримінальників там не було, в основному політичні особи, - розповів історик Іван Касьянчук.
У виявленому масовому похованні знайшли останки 19-х осіб. З них 16-ро чоловіків та троє жінок. У чотирьох виявили сліди вогнепальних поранень. Військові показують приміщення, в якому могли відбуватися розстріли.
- У цій кімнаті людей розстрілювали. Людина ішла вперед, поки рухалася, за нею ішов кат і робив постріл у потилицю. Потім кров, яка збиралася, витікала і змивалася в каналізацію, - пояснює військовослужбовець.
Імена розстріляних - невідомі. Радянські карателі знищили всі архіви перед відступом.
Останки людей перепоховають у Рівному на кладовищі Меморіал "Дубенське". Розкопки у військовій частині триватимуть до осені. Дослідники перевірять, чи немає поруч інших поховань. Окрім того, місцева влада планує звести на території колишньої в'язниці меморіальний комплекс пам'яті жертв тоталітарного режиму.

Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
  • На Білоцерківщині зіткнулись "BMW" та моторолер: 2 людини загинули
  • У селі Фурси згорів ангар з автівками всередині
  • На Білоцерківщині затримали колаборанта
Новини партнерів
Важливе