Як змусити комунальників відремонтувати дорогу за півтора місяця? З'явився новий механізм

Змусити комунальників чи балансоутримувачів відремонтувати дорогу чи накреслити нову розмітку можна, якщо подати скаргу в поліцію. Як це зробити?

Жахливий стан доріг та ями серед асфальту, потьмянілі дорожні знаки, які вже стали мало помітними для водіїв, стара розмітка або ж взагалі її відсутність — це стандартна ситуація для білоцерківських вулиць чи українських автошляхів. Як змусити балансоутримувача відремонтувати дорогу, зробити її більш безпечною та комфортною для учасників дорожнього руху?

Скарги чи петиції часто залишаються без розгляду, проте зараз з'явилась можливість поскаржитись не до комунальної служби, яка частіше за все ігнорує подібні звернення, а до поліції. Відтепер в Україні створено механізм, який, нарешті, має змусити їх працювати.

Як це працює?

У поліції існує спеціальний відділ, основна функція якого — стежити за станом автомобільних доріг загального користування, вулиць населених пунктів та залізничних переїздів. Це відділ безпеки дорожнього руху. У разі надходження скарги від громадянина про незадовільний стан ділянки дороги, протягом 30 днів співробітник поліції має здійснити перевірку. Виявленні під час перевірки недоліки патрульні фіксуватимуть в актах огляду та видаватимуть вимоги (приписи) відповідальним особам за утримання автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів для їхнього усунення. Цими відповідальними особами і є балансоутримувачі доріг.

Чому механізм працює?Раніше, як ми вже написали вище, будь-яку скаргу від пересічного громадянина балансоутримувач міг просто проігнорувати. Відтепер, у разі, коли на підприємстві отримуватимуть припис від співробітників поліції, безкарно знехтувати ним вже не можна, адже в Кодексі про адміністративні правопорушення існує норма — стаття 188-28. Невиконання законних вимог (приписів) посадових осіб уповноважених підрозділів Національної поліції щодо усунення порушень правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, тягне за собою накладення штрафу від 255 до 340 гривень. Це означає, що в разі неусунення протягом 2 тижнів з дня отримання припису, назначена у цьому приписі про усунення незадовільного стану ділянки дороги відповідальна особа буде притягнута до відповідальності. Поліцейський складає протокол про адміністративне правопорушення, який буде направлений до суду.

Таким чином, ухилитися від обов'язків тримати дорогу у належному стані не вийде — доведеться сплачувати штрафи. 

Куди та як направити скаргу?

Подати скаргу про незадовільний стан доріг можна у відділі безпеки дорожнього руху поліції або онлайн, через сервіс Урядовий контактний центр. Для цього потрібно:

- Для початку сфотографувати місце, де є порушення: ями на дорогах, стара розмітка, відсутність або незадовільний стан дорожнього знаку (до речі, якщо знак погано видно через інший знак, або заважає листя дерев, це також вважається порушенням). 

- Суть скарги потрібно стисло сформулювати: у чому проблема, адреса, де потрібно провести ремонтні роботи. 

- Не забудьте долучити до звернення фотографії з місця, де є порушення. 

Пам'ятайте, що для кожного окремого випадку потрібно оформлювати окрему скаргу. Таким чином, оформивши лише одну скаргу, можна домогтися ремонту доріг та менше, ніж через півтора місяця, вже їздити по рівному асфальту.

Читайте також: На бульварі Олександрійському водій "BMW" на швидкості вилетів на алею.

Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
  • У Білій Церкві на 14 років засудили молодика, який став "смотрящим" у СІЗО
    Детальніше...
  • Викрав ровер та здав до ломбарду: у Білій Церкві затримали крадія
    Детальніше...
  • Хотів надати РФ дані про українських силовиків: СБУ затримали зрадника на виїзді з України
    Детальніше...
Новини партнерів
Важливе