Переведення годинників скасують: Рада зробила перший крок

Верховна Рада у першому читанні підтримала законопроєкт, який передбачає скасування в Україні переходу з зимового на літній час і навпаки.

Відповідний законопроєкт підтримали 277 депутатів.

Новий закон пропонує скасувати сезонне переведення годинників на годину вперед і назад і встановити єдиний час на всій території України: всесвітній координований час (за Грінвічем) плюс дві години.

Автор законопроєкту перший заступник голови ВР Руслан Стефанчук пояснює, що новий закон також має забезпечити захист територіальної цілісності та зміцнення національної безпеки України, оскільки на окупованих територіях встановлений час Росії. Тому встановлення і закріплення на всій території України без виключення єдиного київського часу дозволить зміцнити й безпекові позиції України та сприятиме деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Окрім цього, вважає віце-спікер, закон захистить здоров’я українців, оскільки, на думку більшості науковців та лікарів, щорічне переведення стрілок годинника несе низку негативних наслідків, викликає значне погіршення стану здоров’я в період адаптації до нового часу. Такий "сезонний часовий стрибок" призводить до зміни біологічних ритмів людини, що негативним чином відображається на загальному стані людини, як фізіологічному, так і психологічному. Після переведення годинникових стрілок у громадян погіршується самопочуття, знижується працездатність, спостерігається значне загострення хронічних хвороб. Наукові дослідження пов'язують зміни часу із захворюваннями серцево-судинної або імунної систем, оскільки вони переривають біологічні цикли.

Також, підкреслює Стефанчук, доведено, що переведення годинника не допомагає енергозбереженню.

Щороку перехід на зимовий час відбудеться в останню неділю жовтня. Цьогоріч він запланований у ніч із суботи 24 жовтня на неділю 25 жовтня. Ініціатор законопроєкту сподівається, що у разі підтримки Верховною Радою, це сезонне переведення стрілок годинника стане останнім.


Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
  • На Білоцерківщині зіткнулись "BMW" та моторолер: 2 людини загинули
  • У селі Фурси згорів ангар з автівками всередині
  • На Білоцерківщині затримали колаборанта
Новини партнерів
Важливе