Лісові пожежі у Сибіру не вщухають

Площа лісових пожеж у Сибіру продовжує збільшуватися, повідомило російське федеральне агентство «Авіалісохорона». За минулу добу площа пожеж зросла на 23 тисячі гектарів, а пожеж на віддалених територіях, де гасіння не проводять, – на 45 тисяч гектарів, пише Deutsche Welle. Україна.


Згідно даними супутників агентства Рослісгосп, на сьогодні пожежа охопила загалом 4,5 мільйона гектарів. В офіційному зведенні «Авіалісоохорони» наводиться цифра у 2,51 мільйона гектарів.
У російському представництві міжнародної організації Greenpeace повідомили, що при цьому гасять пожежі на території лише 140,2 тисячі гектарів, що становить 6% площі, охопленої полумʼям.
Як повідомило міністерство оборони РФ, за останню добу армійська авіація ліквідувала 30 пожеж в Іркутській області. Гасіння проводять за допомогою вертольотів Мі-8.


За даними головного управління МНС РФ, в Іркутській області в зоні задимлення розташовані 37 населених пунктів. При цьому через відсутність дощів покращення ситуації не очікують.


Російське відділення Greenpeace передало до Державної думи РФ петицію «Врятуйте Сибір від лісових пожеж!», яку вже підписали майже 400 тисяч осіб. Екологи вимагають від влади РФ скерувати додаткові сили на боротьбу з вогнем, переглянути зони контролю, а також сказати правду про задимлення і допомогти людям його пережити.
У Greenpeace нагадали, задимлення Москви на два тижні після пожеж у 2010 році призвело до зростання смертності приблизно на 50 тисяч осіб.


Лісові пожежі в Сибіру тривають кілька тижнів. Вогнем охоплені території Іркутської області, Красноярського краю та Якутії. Дим від пожеж поширився на Західний Сибір, Урал і Поволжя.
За інформацією мінприроди РФ, основна причина – «сухі грози» і людський фактор.

Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
  • На Білоцерківщині зіткнулись "BMW" та моторолер: 2 людини загинули
  • У селі Фурси згорів ангар з автівками всередині
  • На Білоцерківщині затримали колаборанта
Новини партнерів
Важливе