Вірусна загроза 2022

  • Вірусна загроза 2022
Коли розпочалася паніка у зв'язку з розповсюдженням нового вірусу по планеті в кінці 2019 на початку 2020 року, багато хто подумав, що це сезонний вірус по типу "пташиного або свинячого грипу", або навіть, простого грипу і за пару місяців він сам зникне без допомоги вакцин і різних карантинів.

Але з самого початку він став себе вести дуже незвично і відео з Китаю, а потім з Італії і США шокували світову громадськість.

Одразу його назвали COVID-19 (абревіатура від англ. COronaVIrus Disease 2019 – коронавирусна інфекція 2019 року або SARS-CoV-2 (за назвою вірусу)

SARS-CoV-2 з сімейства коронавірусів, які вивчають з 1963 року (UCoV-229E (Alphacoronavirus) вперше виявили в середині 1960-х років, на міжнародному науковому ресурсі "Web of Science" з того часу написано біля 15000 статей, а ВООЗ 11 березня 2020 року цю епідемію була визнала пандемією.

Скриня Пандори

Аналіз багатьох факторів вірусу, розповсюдження і ефектів одразу поставив питання про штучність виникнення і про ознаки бактеріологічної зброї. Про що я написав у березні-квітні 2020 року у статті:

"Можливості розповсюдження вірусної інфекції COVID-2019 спецслужбами РФ" на сайті Центру дослідження Росії.

За цим дослідженням пропонується наступна версія "запуску" цієї пандемії:

"Можливим початком розповсюдження вірусу COVID-2019 у якості бактеріологічної зброї обраний Китай і подія – Всесвітні військові ігри (7th CISM Military World Games) у жовтні 2019 року в місті Ухань. На цих іграх були присутні команди різних країн світу, в тому числі і тих хто має бактеріологічну зброю подібного типу COVID-2019 (США, РФ, Китай) ".

До речі, сама китайська сторона офіційно говорить, що цього штаму вірусу в Китаї не було і навіть на ринок в Ухань цей вірус був занесений людиною а не кажанами.

"В РФ існує декілька центрів, які розробляють загрозливі для життя людей та планети віруси, бактерії та гриби в якості біологічної та бактеріологічної зброї. Наприклад, у наукограді Кольцово (біля Новосибірська) є державний науковий центр вірусології "Вектор" в якому є одна з найбільших в світі колекцій загрозливих вірусів, в тому числі вірусу оспи, вірусу лихорадки ебола, тощо. В тому числі, в колекції, є зразки біля 10 видів так званих коронавірусів. За оперативною інформацією у РФ існує ряд вакцин проти більшості вірусів колекції, в тому числі існують розробки вакцин і проти деяких штамів коронавірусів".

"Також у РФ, розроблені сотні сценаріїв запуску бактеріологічної та біологічної зброї в різних країнах, методів посилення зараження та спеціального супроводу інформаційно-психологічних операцій у зоні проведення заходів".

"Напевно до того, як починали таку бактеріологічну військову операцію в РФ була розроблена вакцина і була виготовлена необхідна кількість для військових збройних сил РФ у ситуації епідемії на території РФ", – це було написано до того, як РФ оголосила про розробку вакцини "Спутник V" у березні-квітні 2020 року.

Ще ми зробили за цією версією фільм-розслідування "COVID-19 – біологічна зброя Росії?" який був показаний на "5 каналі".

У фільмі-розслідуванні вже на експертному рівні була досліджена така можливість РФ запуску а потім і впливу на світові спільноти і спроби контролю розповсюдження вірусу по світу.

Отже, за цією версією з моменту запуску бойового вірусу у жовтні-листопаді 2019 року він пройшов по всій планеті, було розроблено ряд вакцин і пройшли десятки тисяч мутацій.

Ясна річ, що за цією версією для першої хвилі мутацій найкращою була споріднена до вірусу вакцина "Спутник-V" (або її варант), яку вже перевіряли війсково-медичні місії РФ у Італії і США таємно.

Надії РФ і Володимира Путіна по відбілювання репутації на міжнародній арені та формування іміджу "спасителя світу" та миротворця зламалися о світову науку та недовіру до Путіна особисто і до Росії в цілому. Якщо Президент США Байден називає Володимира Путіна вбивцею, то інші керівники країн та люди це чують.

Одразу після розповсюдження пандемії багато країн почали розробляти власні вакцини і вже через рік з'явилися ряд вакцин, які об'єктивно змогли розробити вакцини, які ефективно борються з відомими варіантами SARS-CoV-2.

А Путін мав надію, що років 2-3 не зможуть розробити вакцини і російська буде єдина, яка зможе спасти людство.

На сьогодні вже не має великого значення, хто запустив цей вірус (окрім страхових компаній та світової репутації) тому що виникли такі нові загрози, у вигляді мутацій, які перевели всю цю пандемію на принципово інший і загрозливий шлях для людства.

Вийшов з під контролю

Напевно, ті хто запускав цей вірус "у поле" продумали сценарії зараження, але не прорахували варіант можливих модифікацій вірусу та принципово різних мутацій. Тобто, зазвичай, "органічний" вірус мутує від людини до людини і зменшує свої агресивні властивості і живе серед людей за рахунок зменшення агресивних якостей. А цей вірус зі штучно зміненою формою йде по різним напрямкам, в тому числі і нестандартним.

За цей час вже з'явилися десятки тисяч мутацій цього вірусу за стандартною схемою, але з'явилися "загрозливі дзвіночки". Мутації – де посилюються загрозливі властивості: підвищується заразність та контагеозність, більш тяжке протікання хвороби і смертність. Це дуже незвична поведінка вірусу, що відмічає більшість науковців світу і це ставить перед урядами країн багато питань не тільки медичного, але і безпекового характеру.

Є декілька значимих мутацій вірусу, які в нашому контексті важливо згадати:

Південноафриканський штам, (B.1.351 або 501Y.V2)
Швидко розповсюджується і погано нейтралізується вакцинами, більш контагеозний та може вражати людей, які переболіли COVID-19. Іноді не визначається специфічними тестами. Тобто високий ризик повторного інфікування.

Британський штам (B.1.1.7 або VOC-202012/01)
Швидко розповсюджується, має високу трансмісивність та контагеозність, викликає більш важке протікання хвороби ніж "початковий варіант". Має високу летальність.

Бразильский штам (B.1.1.248 або P.1 або N501Y)

Швидше розповсюджується, контагеозний та тяжче протікає хвороба.

Французький штам (19B/501Y або Андрі-Мондор).

Самий свіжий варіант. Швидко розповсюджується, контагеозний, не виявляється за допомогою ПЛР-тестів, менше чутливий до вакцин.

Хто скористається пандемією?

Всі уряди світу як захищають свої народи, проводять протиепідемічні заходи, розробляють вакцини в той же час і користуються можливостями, як взяти людей під повний контроль в своїх країнах різними методами.

Кожна країна придумує масу методів від тотального контролю пересування, трати коштів, вимірювання біо-показників. Це і допомагає у боротьбі з пандемією але і у вирішенні багатьох питань, вигідних владам країн, особливо авторитарним.

Вакцінація та ізоляція – єдині кроки, які ефективно протистоять новій загрозі. Багато країн додали сюди – контроль пересування своїх громадян, контроль захворюваності і в деяких країнах – обмеження прав і свобод і навіть контроль фінансових потоків.

Прогресивні зусилля світових дослідників за півтора року розробили біля 20 вакцин, які можуть змагатися з COVID-19, це:

Американські

• Comirnaty BNT162b2 (Тозінамеран) Pfizer та BioNTech;

• Moderna/NIAID;

• COVID-19 Vaccine Janssen (Johnson & Johnson, Нідерланди/США);

• NO-4800 (Inocio Pharmaceuticals, США/Південна Корея;

• BCG vaccine (Нідерланди/США/Австралія)

• Novavax (США)

Китайські

• CoronaVac (Sinovac, Китай),

• BBIBP-CorV (Sinopharm, Китай).

• Convidicea (CanSino Biologics, Китай),

• DelNS1-2019-nCoV-RBD-OPT1 (Китай)

• ZF2001 (Китай)

• Sinopharm (Sinopharm/ Китай)

Англійські

• AZD1222 (AstraZeneca/Оксфордский університет)

• Novavax

Індійські

• Covaxin (Bharat Biotech, Індия),

• COVI-VAC (Codagenix/ США/Индия)

• ZyCoV-D (Zydus Cadila, Индия).

• Covisheld (Serum Insitute of India, Astra Zeneca)

Російські

• Гам-КОВИД-Вак "Спутник V", (Центр Гамалеи, Россия),

• КовиВак (Центр Чумакова, Россия)

• ЭпиВакКорона (Центр "Вектор", Россия)

• AG0301-COVID19 (AnGes Inc., Японія),

• QazCovid-in (Казахстан), тощо

Що робити?

Першу аналітику про розповсюдження цього коронавірусу ми зробили ще в березні 2020 року, але зараз все залишилось актуальним, а тепер потрібно спрогнозувати – що буде відбуватися з цим у 2022 році і далі.

На сьогодні, якщо брати до уваги нашу версію розвитку подій від жовтня 2019 року, то всі кроки необхідно робити з урахуванням заходів як національної так і глобальної безпеки.

На сьогодні це новий рівень глобальних загроз, які треба долати скоординованими діями всіх країн світу. Центром координації може бути ООН, ВООЗ або інша новостворена організація.

Ми вже розуміємо, що і у 2022 році людство цей вірус не переможе.

Поки що клітинний імунітет здатний протидіяти новим штамам COVID-19 – британському, бразильському і південноафриканському, але може бути і така мутація, яка буде настільки сильна, що без вакцини людство не виживе. Тобто потрібно буде регулярно вживати вакцину (актуальну до мутуючого вірусу) і таким чином захищатись. А хто не буде мати такої можливості – будуть незахищеними з відповідними наслідками.

Американський центр з моделювання інфекційних захворювань CDC змоделював епідеміологічну ситуацію у США на найближчі місяці, так в цьому варіанті вже англійський штам (B.1.1.7.) з березня 2021 року буде домінуючим і швидко розповсюдженим у США при тому що значна частина населення вже переболіла.

Скриня Пандори відкрита, штучний вірус мутує в гіршому напрямку. Через рік мутації можуть бути настільки агресивними, що вірус може вбивати до проявлення симптомів.

Не буду розписувати всі варіанти розповсюдження цього вірусу, але в найгіршому варіанті треба готуватись до:

• Жодна країна, яка має туристичні потоки, не буде убезпечена від нових штамів вірусу, які не визначаються тестами, нечутливі до існуючих, мають тяжкі наслідки для здоров'я та швидко розповсюджуються.

• Без паспорту вакцинації скоро не буде можлива жодна подорож, як зовнішніми так і внутрішніми маршрутами. Туристичний паспорт здоров'я "цифровий зелений сертифікат" і паспорт вакцінації "COVID-паспорт" буде у всіх, хто хоче пересуватись країнами.

• Динамічний контроль стану здоров'я. Тепловізори (вимірювання температури) на всіх проходах місць масового скупчення людей, чіпи які показують стан здоров'я, тотальний контроль пересування громадян різних країн з контролем біологічних показників та фінансових потоків. Влада кожної країни буде намагатись це запровадити з легальним обмеженням прав і свобод.

• Армії цивілізованих країн світу посилюють антибактеріологічні війська. Розробляють можливості диверсій з розповсюдження нових штамів вірусів у робітників критичної інфраструктури. Системи захисту від бактеріологічної загрози – новий тренд інноваційних розробок майбутнього.

• Вже у 2022 році можливі мутації які значно скоротять інкубаційний період від днів – до годин

Зараз необхідно якомога швидше зупинити циркуляцію вірусу за допомоги вакцинації (при чому тотальної), ізоляції регіонів з новими варіантами вірусів та карантинних і протиепідемічних заходів.

Чим більше вірус буде циркулювати в популяції і чим більше інфікованих, тим ефективніше він буде мутувати у агресивний бік і буде потреба у розробці нових і нових вакцин.

Швидка вакцинація – один з виходів захисту власних народів. Вакцини скоро потрібно буде швидко змінювати.

Чи готова до цього Україна? Точно ні. Наша влада навіть не розуміє масштаби проблеми і логіки і можливості реагування.

Денис Богуш, M.D., Kyiv, 5.04.2021 


Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
  • Службові особи Білоцерківської міської лікарні №2 і ще три медзаклади Київщини привласнили 9 млн грн на купівлі ліків
    Детальніше...
  • На світанку у Білій Церкві горів продуктовий магазин
    Детальніше...
  • Напад на жінку: у Білій Церкві розшукують зловмисника
    Детальніше...
Новини партнерів
Купити квартиру Київ
Важливе